Futbola da 'darbe' neşteri: MHK Başkanı değişti

TFF Yönetim Kurulu önceki gün istifasını sunan MHK başkan ve üyelerinin istifalarını kabul etti.

Futbola da 'darbe' neşteri: MHK Başkanı değişti

Darbe girişimi sonrası başlayan operasyonlar futbola da sıçradı. TFF Yönetim Kurulu önceki gün istifasını sunan MHK başkan ve üyelerinin istifalarını kabul etti. TFF, MHK’nin başına Yusuf Namoğlu’nun atanmasını kararlaştırırken, Merkez Hakem Kurulu üyelerinin önümüzdeki günlerde açıklanacağı belirtildi.

Askeri ve devlet kurumlarındaki ‘FETÖ’ üyelerinin bulunmasıyla işten çıkarılması üzerine Türkiye Futbol Federasyonu da çalışmaların kolaylığı açısından tüm kurumların usülen istifa ettiğini açıklamıştı.

TFF daha sonra yaptığı açıklamada ise “Hain terör örgütüyle bağlantılı olduğu tespit edilen üyelerin istifaları işleme konularak kabul edilecek, incelemeleri temiz çıkan üyelerin ise istifaları kabul edilmeyecek” ifadelerini kullamıştı.

Daha sonra istifalarla ilgili bir açıklama daha yapıldı. Federasyonun resmi sitesinden yapılan açıklama şöyle;

“Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu, dün (31 Temmuz 2016) istifasını sunan kurullar arasında yer alan Merkez Hakem Kurulu’nun başkan ve üyelerinin istifalarını görülen lüzum üzerine kabul etmiştir. Merkez Hakem Kurulu yeniden oluşturularak kamuoyuyla en kısa sürede paylaşılacaktır.”