TKH'den 'İŞ, AŞ, ADALET YÜRÜYÜŞÜ'ne destek çağrısı

Türkiye Komünist Hareketi (TKH), cam işçilerinin Lüleburgaz'dan İstanbul'a yapacakları 'İŞ, AŞ, ADALET YÜRÜYÜŞÜ' için çağrıda bulundu.

TKH'den 'İŞ, AŞ, ADALET YÜRÜYÜŞÜ'ne destek çağrısı

Türkiye Komünist Hareketi (TKH), Şişecam’da haksız şekilde işinden atılan cam işçilerinin Lüleburgaz’dan İstanbul’a yapacakları ‘İŞ, AŞ, ADALET YÜRÜYÜŞÜ’ne desteğini açıklarken, yürüyüş için dayanışma çağrısında bulundu.

“Şişecam işçileri ve direnen işçilerin sesi olan Camda Sınıf Tavrı tarafından ilan edilen Lüleburgaz’dan İstanbul’a “İŞ, AŞ, ADALET YÜRÜYÜŞÜ” sadece işten atılan işçilerin değil, bütün emekçilerin hak mücadelesidir.” denilen açıklamada tüm sendikalara, aydınlara ve emekçi halka yürüyüşe destek çağrısı yapıldı.

TKH açıklaması şöyle:

“Lüleburgaz’dan İstanbul’a cam işçilerinin “İŞ, AŞ, ADALET YÜRÜYÜŞÜ”nü selamlıyoruz

Türkiye İş Bankası Şişecam Grubu’na bağlı Kırklareli cam fabrikasında 4 Ekim 2017 tarihinde “istihdam fazlalığı” bahanesiyle işten atılan 90 işçinin mücadelesinin yanındayız.

İşten atılan işçiler için iddia edilen istihdam fazlalığının altında yatan nedenler bellidir. Hakkını savunan kararlı işçilerin tasfiye edilerek Şişecam işçisine boyun eğdirilmek istenmektedir.

Şişecam işçisi bu baskıya boyun eğmeyecektir!

Haksız yere işten atılan işçiler mücadeleleriyle işlerine dönecektir.

Şişecam işçileri ve direnen işçilerin sesi olan Camda Sınıf Tavrı tarafından ilan edilen Lüleburgaz’dan İstanbul’a “İŞ, AŞ, ADALET YÜRÜYÜŞÜ” sadece işten atılan işçilerin değil, bütün emekçilerin hak mücadelesidir.

Bütün emekçi halkımızı bu yürüyüşe destek olmaya çağırıyoruz.

Bütün Şişecam işçilerini işten atılan arkadaşlarının yanında olmaya çağırıyoruz.

Bütün sendikaları ve işçileri sınıf kardeşleriyle dayanışmaya çağırıyoruz.

Ülkemizin aydınlarını işçi sınıfının mücadelesinin yanında olmaya çağırıyoruz.

Bütün parti üye ve dostlarımızı cam işçisiyle dayanışmaya çağırıyoruz.

TÜRKİYE KOMÜNİST HAREKETİ

MERKEZ KOMİTESİ”