Elazığ'da bir telefon tamircisi 'ABD'yle ilişkiler düzelene kadar' iPhone tamiri yapmama kararı aldı

AKP'lilerin ABD'ye 'tepki' adına tuhaf protesto biçimlerine bir yenisi daha eklendi: iPhone tamiri yapmamak!

Elazığ'da bir telefon tamircisi 'ABD'yle ilişkiler düzelene kadar' iPhone tamiri yapmama kararı aldı

Elazığ’da cep telefonu satışı yapan ve teknik servisi bulunan Kadir Dağtekin, ABD’de ‘tepki’ olarak iPhone telefonunun satışını ve tamirini de yapmama kararı aldı.

Kent merkezindeki Yeşildere sokakta cep telefonu satışı ve teknik servisi bulunan Kadir Dağtekin, ABD’ye tepki için iş yerinden 15 günde elde ettiği 2 bin liralık gelirini devlete hibe etme kararı aldı. Dağtekin ayrıca, Iphone telefonlarının bütün modellerinde geçerli olmak üzere satışını ve tamirini durdurdu.

“İLİŞKİLER DÜZELENE KADAR…”

ABD’ye tepki için böyle bir karar aldığını belirten Dağtekin, “İkili ilişkiler düzelene kadar iPhone telefonlarının satışını ve tamirini yapmayacağız. Ben de bir vatandaş olarak Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın gösterdiği dik duruşundan dolayı onur ve gurur duyuyorum. Cumhurbaşkanımızın ABD’ye karşı uyguladığı yaptırım kararını sonuna kadar destekleyeceğiz. Türkiye’nin bu ekonomi savaşından galip geleceğine inanıyorum. Savaş sadece tank ve tüfekle yapılmıyor. Şu an ülkemize ekonomi savaşı açılmıştır. Biz ülke olarak bu savaştan galip geleceğiz. 15 Temmuz darbe girişimini yapan karanlık güçler kim ise şu an dolar savaşını da ülkemize açan aynı kişilerdir. Bizler bu vatanda doğduk ve bir bu vatanda ekmek yiyoruz. Bu vatan için de canımızı ve kanımızı sonuna kadar bağışlamaya hazırız” dedi.