Vizontele'nin 3. filmi çekilecek

Van'ın Gevaş İlçe Belediyesi tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen 'Deli Emin Bisiklet ve Doğa Şenliği'ne katılan oyuncu ve yönetmen Yılmaz Erdoğan "Vizontele 3" filminin çekileceği müjdesini verdi.

Vizontele'nin 3. filmi çekilecek

Van’ın Gevaş İlçe Belediyesi tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen ‘Deli Emin Bisiklet ve Doğa Şenliği’ne katılan oyuncu ve yönetmen Yılmaz Erdoğan “Vizontele 3” filminin çekileceği müjdesini verdi.

2001 yılında Yılmaz Erdoğan’ın yönetmenliğini yaptığı ‘Vizontele’ filmindeki ‘Deli Emin’ tiplemesi’nden esinlenerek yapılan “Deli Emin Bisiklet ve Doğa Şenliği”nin üçüncüsü bu yıl “Bisikletini al gel” sloganıyla düzenlendi. Şenlik öncesi konuşma yapan sanatçı Yılmaz Erdoğan, Vizontele 3′ filminin çekileceğini müjdeledi.

‘Deli Emin Bisiklet ve Doğa Şenliği’ni duyduğu andan itibaren çok heyecanlandığını belirten sanatçı Erdoğan, “Deli Emin Bisiklet festivalini ilk duyduğumdan bu yana çok beğendiğim. Bir türlü ilk iki festivale gelemedim. Hatta buna da gelemiyordum. Organize İşler 2’nin çekimleri kısa bir süre önce bitti. O filmin montajı falan yapılırken çıkıp geldim. Bu kadar coşkulu bir kalabalığı kırmak olmazdı. İyiki de gelmişim çok mutluyum geldiğim için. Buraya gelişim yıllar sonra eve uğramak gibi bir şeydi” dedi.

Vizontele filminin 3’üncü serisinin de çekileceğinin müjdesini veren Erdoğan şöyle konuştu: “Gevaş gördüğüm kadarıyla çok gelişmiş. Meydan yapılmış, belediye binası yapılmış. Gelişme hepimizin istediği bir şeydir ama dokuları koruyunca bu daha güzel olur. Benim çok sevdiğim, aşık olduğum toprak evlerin sayısı azalmış. Gevaş iyi yolda, gördüğüm kadarıyla eski neşesi de yerinde. Vizontele de bizde oynadık, başka arkadaşlar da oynadı ama filmin başrolünde Gevaş vardı, Artos dağı vardı. Vizontelenin üçüncü filmini düşünüyorum. Tabi zamanlamasını falan çok tartışıp konuşmamız gerekiyor. Ama ‘Senin kafanda bir hikaye var mı derseniz’ var. Çünkü Vizontele 1’in neşesi yüksektir. Vizontele Tuuba’nın morali biraz daha bozuktur ve ben hikayeyi öyle morali bozuk bitirmek istemem. O yüzden 3’ncü filmde, Vizontele 1’in coşkusuna benzeyen bir öykü var kafamda. Buraya geliş amaçlarımdan biri de bunu tahlil etmek, o yapıya, mekana da bakmak aslında. Galiba kesin bu filmi yapacağız.”