Bursa'da IŞİD operasyonu: İnterpol tarafından aranan 2 kadın yakalandı

Bursa'da IŞİD'e yönelik operasyonda, aralarında İnterpol tarafından aranan 2 kadının da bulunduğu 4 kişi gözaltına alındı.

Bursa'da IŞİD operasyonu: İnterpol tarafından aranan 2 kadın yakalandı

Bursa’da IŞİD’e yönelik operasyonda, aralarında İnterpol tarafından aranan 2 kadının da bulunduğu 4 kişi gözaltına alındı.

Terör örgütü IŞİD’e yönelik operasyonda aralarında Interpol tarafından kırmızı ve mavi bültenlerle aranan 2 kadının da bulunduğu 4 kişi yakalandı.

Suriye’de IŞİD içinde faaliyet yürüten bazı kişilerin Bursa’nın Mudanya ilçesine geldiği ve buradaki bir evde saklandığının belirlenmesi üzerine İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, sabah saatlerinde operasyon düzenledi.

Operasyonda, Hollanda vatandaşı L.F, Fas asıllı ve Fas ile Hollanda çifte vatandaşı S.D. adlı kadınlar ile bu şüphelileri evlerinde barındırarak örgüt mensuplarına yardım ve yataklık ettikleri belirlenen Irak asıllı Hollanda vatandaşı A.K. adlı kadın ve Irak vatandaşı M.O.Q. yakalandı.

Kadın şüphelilerden L.F. ile S.D’nin Interpol tarafından kırmızı ve mavi bültenlerle arandığı, bu kadınların üzerinde sahte yabancı tanıtma belgesi bulunduğu belirtildi.