‘FETÖ’den al, İlim Yayma Cemiyeti'ne ver!

Kapatılan yurt ve yanındaki arazi İlim Yayma Cemiyeti’ne devredildi, 'FETÖ ile iltisaklı' olduğu iddiasıyla kamu görevinden uzaklaştırılan bir kişi de yurda ‘koordinatör’ olarak atandı.

‘FETÖ’den al, İlim Yayma Cemiyeti'ne ver!

Zonguldak’ta Fethullahçıların darbe girişiminin ardından örgüte ait olduğu iddiasıyla kapatılan yurt ve yanındaki arazi İlim Yayma Cemiyeti’ne devredildi. Bu da yetmedi, daha önce ‘FETÖ ile iltisaklı’ olduğu iddiasıyla kamu görevinden uzaklaştırılan bir kişi de yurda ‘koordinatör’ olarak atandı.

’15 Temmuz Darbe Girişimi’nin ardından ‘FETÖ’ye ait olduğu gerekçesiyle el konulan Zonguldak’taki bir yurt, İlim Yayma Cemiyeti’ne tahsis edildi.

Birgün’den Mustafa Kömüş’ün haberine göre, ‘FETÖ’ye ait olduğu gerekçesiyle el konulan yurt daha sonra İlim Yayma Cemiyeti’ne tahsis edildi. Cemiyet de yurdun ismini 15 Temmuz Erkek Öğrenci Yurdu yaptı. Cemiyet’e aynı zamanda yurdun yanındaki arazi de tahsis edildi. Araziye ilişkin imar değişikliği önerisi Mayıs ayında belediye meclisine geldi fakat nisan ayının sonunda kullanım süresi dolduğu için oybirliğiyle reddedildi.

İlim Yayma Cemiyeti’nin Zonguldak Şube Başkanı olan İbrahim Cansız aynı zamanda AKP Belediye Meclis Üyesi. Ardından Zonguldak Valiliği yurt ve arazi için İlim Yayma Cemiyeti’ne tekrar kullanım hakkı verdi. Bunun üzerine imar değişikliği konusu haziran ayında tekrar belediye meclisine geldi. AKP ve MHP oylarıyla önerge kabul edildi.

Konuyla ilgili konuşan CHP’li Zonguldak Belediye Meclis Üyesi ve Başkan vekili olan Atınç Kayınova “Bu işlemle yeşil alanları parçalıyorlar. Belediye Başkanı’nın vaadi her yere park yapmaktı ama ilk icraatleri yeşil alanları bölmek oldu” dedi.