İBB'nin önemli projelerini alan inşaat firmasına haciz

Nas İnşaat, İstanbul'da üstlendiği önemli projelerle biliniyordu. Kayabaşı TOKİ konutları, Emaar Square, Bayrampaşa Kentsel Dönüşüm, İSKİ Büyükçekmece atık su arıtma tesisi ve tünel bunlardan yalnızca birkaçı...

İBB'nin önemli projelerini alan inşaat firmasına haciz

İBB ve KİPTAŞ’ın çok sayıda projesinde imzası bulunan inşaat firmasına haciz geldi.

Nas İnşaat’ın sahibi Esat Ulu, AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a yakın bir isim olarak biliniyor.

İBB ve KİPTAŞ başta olmak üzere belediyelere geniş ölçekli işler yapan Nas İnşaat A.Ş. hakkında haciz kararı alındı. Ece İnşaat, alacağını tahsil edemeyince, Nas İnşaat A.Ş.’nin merkezinde haciz işlemi yaptı.

Nas İnşaat, İstanbul’da üstlendiği önemli projelerle biliniyordu. Kayabaşı TOKİ konutları, Emaar Square, Bayrampaşa Kentsel Dönüşüm, İSKİ Büyükçekmece atık su arıtma tesisi ve tünel bunlardan yalnızca birkaçı…

Diken’den Ali Yılmaz’ın haberine göre, Bakırköy Ticaret Mahkemesi’nde alınan ihtiyati haciz kararları icra müdürlüğü aracılığıyla işleme kondu. Konuya ilişkin iki ayrı dosyada ihtiyati haciz talep edilen şirketler arasında Nas İnşaat AŞ, Ultra Teknoloji San ve Tic A.Ş. ve Nas-Ultra Bağcılar Kentsel Dönüşüm İşi Adi Ortaklığı yer aldı.

İcra müdürlüğünden alınan karar sonrası şirketin Dünya Ticaret Merkezi’ndeki merkezinde haciz işlemi yapıldı. Alacaklı şirket avukatlarından İsmail Şahin’in de bulunduğu haciz işlemi sırasında, şirket merkezinde bulunan bir dizi eşya haczedildi. Haciz kararı verilen eşyalar, şirketin bir yetkilisine yeddi emin olarak teslim edildi.

Nas İnşaat’ın tamamladığı projeler arasında Aqua Florya AVM, Avcılar-Beylikdüzü metrobüs yolu, Gülpınar su ürünleri hal binası, Başakşehir Sular Vadisi, Kiptaş Çatalca sosyal konutları ve Sultangazi Kültür Merkezi inşaatı da yer alıyor. Firma, ‘tamamlanan projeler’ini şu liste ile sıralıyor:

KAYA BAŞI TOKİ KONUTLARI – İSTANBUL

ARTVİN HOPA – RİZE BORÇKA DEVLET YOLU TÜNELİ

KARS SUSUZ AYR ARPAÇAY ÇILDIR YOLU – KARS

BAĞCILAR FEVZİ ÇAKMAK ŞEHİR PARKI – İSTANBUL

EMAAR SQUARE – İSTANBUL

BAĞCILAR MEYDAN DÜZENLEME VE OTOPARK – İSTANBUL

BAYRAMPAŞA KENTSEL DÖNÜŞÜM – İSTANBUL

ANKARA KGM EK HİZMET BİNASI – ANKARA

ÇEKMEKÖY DEVLET HASTANESİ – İSTANBUL

ADANA-KOZAN AYRIMI MANSURLU YOLU YAPIM VE ONARIM İŞİ –  ADANA

ADANA İMAMOĞLU YOL PROJESİ

ÇAMBAŞI YAYLASI KIŞ SPORLARI KAYAK MERKEZİ YAPIM İŞİ

TUZLA ATIKSU HAVZASI

KONYA – KARAMAN YOLU KM:27+000 – 81+000 KESİMİNİN YAPIMI

İSKİ BÜYÜKÇEKMECE ATIK SU ARITMA TESİSİ VE TÜNEL – İSTANBUL

KÜÇÜKÇEKMECE CENNET MAHALLESİ ZEMİNALTI OTOPARKI – İSTANBUL