Yeni Şafak yazarı Yusuf Kaplan'dan Milli Eğitim Bakanı'na: Geri zekâlı mı nedir?

Gerici Yeni Şafak gazetesi yazarı Yusuf Kaplan'dan 4+4+4 tepkisi: Bakanın birisi konuşuyor. Geri zekâlı mı nedir?

Yeni Şafak yazarı Yusuf Kaplan'dan Milli Eğitim Bakanı'na: Geri zekâlı mı nedir?

Gaziantep’in Şahinbey Belediyesi Cumhuriyet Halk Partisi Meclis (CHP) Üyesi Hasan Şencan sosyal medya hesabından dikkat çeken bir video paylaştı. İstanbul’un AKP’li Esenler Belediyesi’nin “Fikir Atölyesi” başlıklı sempozyumunda hükümete yakın Yeni Şafak gazetesi yazarı Yusuf Kaplan konuşmacı olarak katılıyor. Videoyu paylaşan CHP’li Hasan Şencan, “Esenler Bld.’nin düzenlediği Ahmet Yesevî Kültür Sanat Sezonu etkinlikleri kapsamında ‘Fikir Atölyesi’de konuşan gazeteci Yusuf Kaplan, gerici eğitimi savunarak Milli Eğ. Bakanına ‘gerizekalı’ diyerek hakaret etti. Bu şekilde konuşan muhalif biri olsa düşünün sonunu. Yazıklar olsun” şeklinde mesaj yazdı.

Yeni Şafak yazarı Yusuf Kaplan konuşmasında şöyle diyor:

“Burası batılılar tarafından işgal edilmedi ama acayip şekilde içeriden ele geçirildi. Bakanın birisi konuşuyor. Geri zekâlı mı nedir? Okul öncesi eğitim zorunlu olacak. Yeter benim çocuğu aldın 4+4+4 eğitimle zorunlu yaptın. Çocuğumu aldın ilkokul, ortaokul, lise ve üniversitede anne babasına, ülkesine, insanına düşman yaptın, yabancılaştırdın. O yetmedi cinsel sapık yaptın, eşcinsel yaptın, uyuşturucu manyağı yaptın, bilmem ne manyağı yaptın, batının iğrenç kültürlerinin kölesi yaptın. Ben böyle bir eğitim sistemi istemiyorum.”

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk daha önce yaptığı açıklamalarda, okul öncesi eğitimi zorunlu hale getirme hedeflerinin olduğunu belirtmişti.