Erdoğan, Macron ile görüşecek

Görüşme talebinin kimden geldiğinin sorulması üzerine talebin her iki taraftan da geldiğini belirten Macron, Doğu Akdeniz, Karabağ ve ikili ilişkiler konusunda görüşeceklerini belirtti.

Erdoğan, Macron ile görüşecek

Fransa Cumhurbaşkanı Macron, Doğu Akdeniz ve Karabağ gibi konularda Türkiye ile görüş ayrılıkları olduğunu belirterek, bu konuları Erdoğan ile görüşeceğini açıkladı.

CNN Türk Paris Temsilcisi Arzu Çakır Morin, Fransa Cumhurbaşkanı Emanuel Macron’un NATO zirvesinden hemen önce Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşeceğini aktardı.

Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile görüşeceğini açıkladı.

Görüşme talebinin kimden geldiğinin sorulması üzerine talebin her iki taraftan da geldiğini belirten Macron, Doğu Akdeniz, Karabağ ve ikili ilişkiler konusunda görüşeceklerini belirtti. Macron görüş ayrılıklarının devam ettiğini ama bunları konuşarak çözüme kavuşturabilmeyi umut ettiğini aktardı.

Çavuşoğlu, dün yaptığı açıklamada Macron’un hava savunma sistemi teklifinden bahsetmiş; Pentagon’a seslenmişti.

AKP cenahında heyecanla beklenen Biden-Erdoğan görüşmesi öncesi konuşan Çavuşoğlu, “İlla Patriot olması şart değil. ABD, Patriot konusunda garanti vermiyorsa diğer müttefiklerimizden de biz pekala hava savunma sistemi alabiliriz.” demişti.