Faik Öztrak'tan 'erken seçim' açıklaması

CHP Sözcüsü Faik Öztrak 'erken seçim' sorusuna, "Siyaset üretemeyen iktidarla erken seçim mecburen çok kısa zamanda olur" yanıtını verdi.

Faik Öztrak'tan 'erken seçim' açıklaması

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, Fox TV’de konuk olduğu İlker Karagöz’le Çalar Saat Hafta Sonu programında soruları yanıtladı.

Erken seçim sorusuna yanıt veren Öztrak, “Yönetemediklerini görecekler, gördükleri anda da apar topar erken seçime gidecekler.” dedi.

Öztrak, şöyle konuştu:

“Bu yönetemezlikle, bu ülkeyi yönetme kabiliyetini tamamen kaybetmiş olan iktidarla, siyaset üretemeyen iktidarla erken seçim mecburen çok kısa zamanda olur. Bunları bu işleri düzeltecek bir şeyi kalmadı. Şu tarih bu tarih demek zor. Sandığı millet istiyor. Erken seçim kararını da bu hükümet verecek, Erdoğan’ın şahsim hükümeti verecek. Çünkü yaptıkları anayasa değişikliğiyle o noktaya getirdiler işi.

Yönetemediklerini görecekler, gördükleri anda da apar topar erken seçime gidecekler. Çok uzamasın diye temenni ediyorum aksi takdirde milletimizin sırtındaki yük her gün artacaktır. Biz de Cumhuriyet Halk Partisi kadroları olarak seçime hazırız. Seçimden sonra da bu ülkeyi süratla düze çıkarmaya, bu ülkeyi yeniden refaha kavuşturmaya hazırız.”