Komünistlerden mitinge çağrı: İnsanca bir yaşam, eşitlikçi bir düzen için Kartal'dayız!

Türkiye Komünist Hareketi İstanbul İl Örgütü, DİSK'in pazar günü Kartal Meydanı'ndan düzenleyeceği miting için bir çağrıda bulundu.

Komünistlerden mitinge çağrı: İnsanca bir yaşam, eşitlikçi bir düzen için Kartal'dayız!

Türkiye Komünist Hareketi (TKH) İstanbul İl Örgütü, artan işsizlik, yoksulluk ve hayat pahalılığına karşı DİSK’in çağrısı ile 12 Aralık pazar günü Kartal Meydanı’nda düzenlenecek mitinge katılım çağrısında bulundu.

Konu ile ilgili açıklamada bulunan TKH, yaşanan krizin faturasının halka ödetilmesini kabul edilemeyeceğini belirterek, “Partimiz Türkiye Komünist Hareketi, işçi sendikalarının çağrısıyla 12 Aralık Pazar günü Kartal’da, “Geçinmek İstiyoruz” başlığıyla yapılacak mitinge Genel Başkanımız Aysel Tekerek’in katılımıyla birlikte destek verecektir” çağrısında bulundu.

“İnsanca bir yaşam, eşitlikçi bir düzen için Kartal’dayız!” başlığı ile yapılan yazılı açıklama ise şu şekilde;

İnsanca bir yaşam, eşitlikçi bir düzen için Kartal’dayız!   

İşsizlik, yoksulluk ve hayat pahalılığı emekçilerin yaşamını cehenneme çevirmiş durumda. AKP iktidarının ve patronların ekonomi politikaları işçi sınıfını her geçen gün daha fazla yoksullaşmaya itiyor. Sömürü düzeni, emekçiye yaşam hakkı tanımıyor.

Her yıl milyarlarca lirayı emekçinin sırtından kazananlar, sıra ücret artışlarına gelince tek bir kuruşun hesabını yapıyor. Açlık ve yoksulluk sınırının uçup gittiği bir yerde, asgari ücret artışını ise bir “lütuf” olarak sunuyorlar. Bugünkü krizin sorumlusu olanlar, krizin faturasını üstlenmek yerine, hesabı emekçiye kesiyor.

Krizin faturasının işçi sınıfına kesilmesini kabul etmiyoruz!

Partimiz Türkiye Komünist Hareketi, işçi sendikalarının çağrısıyla 12 Aralık Pazar günü Kartal’da, “Geçinmek İstiyoruz” başlığıyla yapılacak mitinge Genel Başkanımız Aysel Tekerek’in katılımıyla birlikte destek verecektir.

Sömürü düzenine ve iktidara karşı emekçilerin tepkisini büyütmek için bütün üye ve dostlarımızı Kartal meydanında yapılacak mitinge güç vermeye çağırıyoruz.

İnsanca bir yaşam, eşitlikçi bir düzen için Kartal meydanındayız!

Buluşma yeri: Türkiye Komünist Hareketi Kartal İlçe Örgütü önü

Saat: 12:30

Tarih: 12 Aralık Pazar

Türkiye Komünist Hareketi İstanbul İl Örgütü

https://twitter.com/komunisthareket/status/1468550885429108741?s=19