Erdoğan'ın evini "ben mesihim' diyerek basmaya çalışan kişinin kim olduğu ortaya çıktı

Erdoğan'ın Kısıklı'daki evine ' Ben Mesihim' diyerek girmek isteyen kişinin AKP 27. Dönem Kocaeli Milletvekili Aday Adayı İbrahim Karakoyun olduğu ortaya çıktı.

Erdoğan'ın evini

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın İstanbul Üsküdar Kısıklı’daki evine bir kişi “Ben Mesihim” diyerek girmek istemiş; polislerin engellemesi üzerine silahını çeken “Mesih” bacağından vurularak hastaneye kaldırılmıştı.

Odatv’nin haberine göre kendisine “Mesih” diyen isim ise AKP 27. Dönem Kocaeli Milletvekili Aday Adayı İbrahim Karakoyun olduğu ortaya çıktı.

Bir fabrikada işçilik yapan İbrahim Karakoyun, iddialara göre ta o dönem kendisini Mesih ilan etti. Yurttaşlara mesaj atan Karakoyun, muhataplarından TBMM’ye girmek için destek istedi.

Karakoyun, o mesajında “Selamünaleyküm! 27. Dönem Kocaeli AKP Milletvekili Aday Adayı İbrahim Karakoyun. Ahir zamanda gelecek olan Mesih. Seçim zamanı geldiği zaman AKP’ye oy vermek yok, lafımı dinleyin, itaat edin ve bunu tüm arkadaş ve akrabalarınıza söyleyin, teşekkürler. Allah hayatınızı Allah’ın koyduğu emirlere göre yaşamanızı ister. Bu şekilde kendimi TBMM’ye aldırmam gerekli” dedi.

INSTAGRAM’DA MESİH OLDU

İbrahim Karakoyun kendisinin “Mesih” olduğunu da Instagram’dan duyurdu.

4 Mart tarihli paylaşımında, “Esselamun alaykum; İsa Mesih dedi ki ben bu dünyadan alacağımı aldım ve göğe yükseldim. Ahir zaman da benim görevimi almak isteyen alsın dedi. Ben de aldım ve yürüyorum Allah’ın izni ile. Herkes bir halife olabilir. Herkes peygamberler gibi konuşabilir ve hareket edebilir. Bunun aksini söyleyen varsa konuşsun” ifadelerini kullandı.