Kılıçdaroğlu'ndan Yeni Akit'e: Bu yalanlarınızın hesabını sormazsam namerdim

Kılıçdaroğlu, AKP'ye yakın Yeni Akit'in kendisini hedef göstererek yaptığı haber üzerine de "Bu yalanlarınızın, 5 para etmez dilinizin hesabını sormazsam namerdim" ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu'ndan Yeni Akit'e: Bu yalanlarınızın hesabını sormazsam namerdim

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, TBMM’de partisinin haftalık grup toplantısında konuştu.

Kıılıçdaroğlu, Beyoğlu İstiklal Caddesi’ndeki terör saldırısına ilişkin, “Utanmadan ‘Bu terörist kaçak yollardan ülkemize girmiş’ diyorlar” dedi. “30-35 yıldır terörle mücadelede ciddi bir yol alınamamışsa, teröristler ellerini kollarını sallayarak geliyorsa bir sorunumuz var demektir” vurgusu yapan Kılıçdaroğlu, AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’a da “Sen ne iş yapıyorsun? Maden faciası olur sorumlu yok, tren faciası olur sorumlu yok, terör saldırısı olur yine sorumlu yok, sınırlar yol geçen hanına dönmüş yine sorun yok” ifadeleriyle seslendi.

CHP lideri, Beyoğlu’ndaki saldırı üzerinden yaptıkları kendisini “Ekim ayında Kasım’ı bekleyin demişti! Patlamayı mı kastetti?” sorusu gündemde” başlıklı bir “haber”le hedef alan Yeni Akit gazetesine de çok sert ifadelerle tepki gösterdi. Kılıçdaroğlu, “Bu yalanlarınızın, hedef göstermenizin, beş para etmezliğinizin hesabını sormazsam namerdim” ifadelerini kullandı.