Marmaris'te son durum: Yangın 3 noktada ilerliyor

Gürün, yangının 3 noktada ilerlediğini ve şu ana kadar bin 28 hektarlık alanın yandığını bildirdi.

Marmaris'te son durum: Yangın 3 noktada ilerliyor

Muğla’nın Marmaris ilçesinde ormanlık alanda çıkan yangına müdahale sürüyor. Havanın aydınlanmasıyla çalışmalara havadan ve karadan yeniden başlandı. Tarım ve Orman Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, alevlere 20 helikopter ve 14 uçakla su bırakılıyor.

Muğla Büyükşehir Osman Gürün, söndürme çalışmalarına ilişkin son durumu sosyal medya hesabında açıkladı. Gürün, yangının üç noktadan ilerlediğini söyledi. Gürün açıklamasında şunları kaydetti:

– Sabah saatlerinde havadan müdahale başlamış olmasına rağmen maalesef yangın devam ediyor. Şu an itibariyle 200 personel 103 araçla mücadeleye katkı sağlıyoruz. İzmir, Antalya, Aydın, Denizli ve Burdur’dan gelen takviye ekiplerimiz de bizlere destek sağlıyor.

– Yangın Okluk Koyu, Çubucak ve Hisarönü bölgelerinde olmak üzere 3 noktada ilerliyor. Resmi olmayan rakamlara göre yaklaşık 1028 hektarlık (1439 Futbol Sahası) bir alanın etkilendiğini tespit etmiş durumdayız.

– Yangının en kısa sürede kontrol altına alınması amacıyla sahada canla başla çalışan tüm kurum ekiplerimize teşekkür ediyor, yangının bir an önce kontrol altına alınmasını temenni ediyorum.