Nasrallah: İsrail çöküş sürecinde

Nasrallah yaptığı konuşmada, bazı ülkelerin Siyonist Rejim'le ilişki kurmasını eleştirerek, "Bölge ve Lübnan'da bazıları bölge geleceğinin İsrail ve İsrail rejimi denen bir isimle bağlantılı olduğunu düşünüyor ve bölge geleceğinde İsrail'in yer almayacağını düşünmediği için rejimle ilişkilerini normalleştirip onu tanımak istiyor." ifadesini kullandı. "

Nasrallah: İsrail çöküş sürecinde

Lübnan Hizbullah Hareketi Genel Sekreteri Seyyid Hasan Nasrallah yaptığı konuşmada, bazı ülkelerin siyonist rejimle ilişki kurmasını eleştirerek, “Bölge ve Lübnan’da bazıları bölge geleceğinin İsrail ve İsrail rejimi denen bir isimle bağlantılı olduğunu düşünüyor ve bölge geleceğinde İsrail’in yer almayacağını düşünmediği için rejimle ilişkilerini normalleştirip onu tanımak istiyor.” ifadesini kullandı. “Direniş gruplarının bir parçası olan Hizbullah Hareketi, bu rejimin geçici olduğuna inanıyor.” diyen Nasrallah sözlerine şöyle devam etti:

“Siyonist kuruluşlar da bundan bahsediyor. İsrail’in çöküş sürecinde olduğunu görüyoruz. Bölgenin geleceği diğerlerinin hesaplarından farklı. Siyonist Rejimi günlük olarak izliyoruz ve krize girmiş bir rejim ve ordusuyla karşı karşıyayız. İsrail sahte bir rejim olduğu için devam edemez ve kaderi ordusunun kaderine bağlıdır.”

Nasrallah, “Füzelerimizi nokta atışı yapan füzelere dönüştürme yeteneğimiz var. Füzelerimizin birçoğunu nokta atışı yapan füzelere dönüştürdük.” açıklamasını yaptı.

Nasrallah, “Hizbullah olarak düşman İHA’larına karşı kendi hava savunma sistemimizi devreye sokarak tehdidi fırsata çevirmeye karar verdik ve bunun için Lübnan semalarında düşmanın İHA’larının uçuşunun azaldığına tanık oluyoruz. Direniş hava savunma sisteminin devreye girmesiyle insansız hava araçlarının başarısız olmasının ardından İsrail şimdi işbirlikçilerine yönelmiş durumda. Direniş güçleri gelişip ilerlemektedir.”  diye konuştu.