Patron, işçileri otobüslerle Erdoğan'ın mitingine taşıdı

Bugün AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Kayseri’deki toplu açılış ve Ankara-Yerköy-Kayseri hızlı tren hattı temel atma törenine bir holdingin çalışanlarının otobüslerle taşındığı belirtiliyor.

Patron, işçileri otobüslerle Erdoğan'ın mitingine taşıdı

Kayseri Şeker Fabrikası çalışanlarına AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın bugünkü mitingine katılımının zorunlu olduğu ve yoklama alınacağı mesajının gönderildiği iddia edilmişti.

CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, Erdoğan’ın katıldığı açılış ve törenlere bir holdingin çalışanlarının otobüslerle taşındığını söyledi.

Videoyu sosyal medya hesabında “Anadolu Holding işçileri zorla mitinge götürülüyor. Kamunun gücüyle emekçi insanları ekmekleriyle tehdit ederek miting yapanlar, bu çırpınışlarınız boşa yolcudur Abbas…” notuyla paylaşan Arık, şu ifadeleri kullandı:

“Burası Anadolu Holding’e ait bir şirket, bugün AKP Genel Başkanı Kayseri’de diye 18.00’de kapanan şirket 16.00’a çekildi. Gördüğünüz gibi bunların hepsi miting alanına gidiyor. Hepsi AKP’nin Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın mitingine gidiyor. 18.00’da kapatılan firma bugün 16.00’da kapatıldı, sebep ne bunlar mitinge taşınıyor. İşte kamu gücüyle, baskıyla insanları toplamaya çalışıyorlar. Tek tek bunlar şu anda mitinge taşınıyor. Millet artık AKP’ye Kayseri’de sırtını döndüğü için böyle holdinglerden, firmalardan insan taşıyorlar. Ne yaparsanız yapın Abbas yolcu.”