'AK Parti'den içeri girmemiştim' dedi, Soylu ile fotoğrafı çıktı

Babala TV'de Kılıçdaroğlu'na yönelik çeşitli ithamlarda bulanan ve "Ben hayatımda AK Parti'den içeri girmemiş biriydim" diyen Umut Nimet Ataş'ın, İçişleri Bakanı ile makamında görüştüğü ortaya çıktı.

'AK Parti'den içeri girmemiştim' dedi, Soylu ile fotoğrafı çıktı

Babala TV isimli Youtube kanalında yayınlanan Mevzular Açık Mikrofon’un son bölümünde Oğuzhan Uğur’un konuğu Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu oldu.

Programın uzun tanıtımında Kılıçdaroğlu’na soru soran Umut Nimet Ataş isimli kişi CHP liderine yönelik çeşitli ithamlarda bulunduktan sonra “Ben hayatımda AK Parti teşkilatlarından içeri girmemiştim, bu seçim maratonu başlayana kadar. Diyarbakırlıyım, Kürt genciyim, bununla da şeref duyuyorum. Oradaki huzurun, istikrarın, güven ortamının zedeleneceği korkusundan AK Partiye dört elle sarıldım. 14 Mayıs seçimlerinde de sayın Cumhurbaşkanı’na oy verdim” ifadelerini kullandı.

Ancak, ‘seçime kadar hayatında AKP teşkilatlarından içeri girmediğini’ söyleyen Ataş’ın İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile makamında görüştüğü ortaya çıktı. Emre C. Durmaz adlı kullanıcının “Salonda hiç olmayan Akp’liler”, “Akp’nin kapısından hiç geçmemiş kişiler” notuyla paylaştığı tweette Umut Nimet Ataş’ın Soylu ile fotoğrafı yer alıyor. Ataş’ın Tiktok hesabındaki videoda ise Süleyman Soylu’nun Ataş’ın ricasıyla, bir kişiye selamlarını söylediği görülüyor. Bu arada Ataş’ın aralarında Binali Yıldırım’ın da olduğu başka AKP’li yetkililerle de fotoğrafları bulunuyor.