Binali Yıldırım: Adayınıza dağdakiler destek veriyorsa işgalcisiniz

AKP Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, Millet İttifakı'nı hedef aldığı konuşmasında "Eğer sizin adayınıza dağdakiler destek veriyorsa, PKK bölücü terör örgütü destek veriyorsa, FETÖ destek veriyorsa, işgalcisiniz" dedi.

Binali Yıldırım: Adayınıza dağdakiler destek veriyorsa işgalcisiniz

AKP Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, seçim çalışmaları kapsamında Muğla’nın Dalaman ve Fethiye ilçesinde düzenlenen mitinge katıldı.

Binali Yıldırım, 14 Mayıs’ta yapılacak olan seçime ABD ve Avrupa’nın karıştığını ileri sürerek, “Diyoruz ki, bu seçim işgalciler ile Türkiye’nin geleceği için çalışanlar arasında bir seçimdir. Biz bunu söylediğimiz zaman Millet İttifakı ortakları ‘Biz işgalci miyiz?’ diyorlar. Eğer sizin adayınıza dağdakiler destek veriyorsa, PKK bölücü terör örgütü destek veriyorsa, FETÖ destek veriyorsa, işgalcisiniz. Terör örgütünün arkasındaki işgalciler, onlar Birinci Dünya Savaşı’nda bu toprakları işgal eden ülkelerdir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk arkadaşlarıyla beraber, büyük bir mücadele sonucu bu işgalin kökünü kazıdı. 100 yıl aradan sonra tekrar yarım kalan hesaplarını görmeye çalışıyorlar. Türkiye Cumhuriyeti’nin ay yıldızlı bayrağını, daha yukarılara dikme zamanıdır” dedi.