Dışişleri Bakanlığı'ndan Rusya-Ukrayna savaşı açıklaması

Açıklamada "Baştan beri reddettiğimiz bu savaşın, Ukrayna’nın toprak bütünlüğünü ve egemenliğini tesis edecek şekilde sona ermesi için her türlü destek ve çabayı sürdürmeye devam edeceğiz" denildi.

Dışişleri Bakanlığı'ndan Rusya-Ukrayna savaşı açıklaması

Dışişleri Bakanlığı, Ukrayna Savaşı’nın 1. yıldönümünü dolayısıyla bir açıklama yayımladı. Açıklamada “Baştan beri reddettiğimiz bu savaşın, Ukrayna’nın toprak bütünlüğünü ve egemenliğini tesis edecek şekilde sona ermesi için her türlü destek ve çabayı sürdürmeye devam edeceğiz” denildi.

Açıklamada şu ifadeler yer aldı:

“Savaşın ağır maliyetinin yalnızca iki ülkede değil tüm dünyada olumsuz şekilde hissedildiği ifade edilen açıklamada, “Savaşın, müzakereler yoluyla adil ve kalıcı şekilde bir an önce sona erdirilmesi gerektiğini her platformda vurguluyoruz. İstanbul Tahıl Anlaşması dahil benzer girişimlerle çözüme yönelik çabalara destek oluyoruz” ifadesi kullanıldı.

Açıklamada, “Baştan beri reddettiğimiz bu savaşın, Ukrayna’nın toprak bütünlüğünü ve egemenliğini tesis edecek şekilde sona ermesi için her türlü destek ve çabayı sürdürmeye devam edeceğiz” ifadelerine yer verildi.”