İhsan Şenocak, Fatih Altaylı’yı hedef gösterdi: Sen kimin çocuğusun?

"Bu ahlaksızlıklardan sonra sana diyorum ki Kuran’a sövdüğüne göre İslam’ın çocuğu olamazsın, Kilise’nin hukuku var Kilise’nin çocuğu olamazsın. Fatih sen kimin çocuğusun?”

İhsan Şenocak, Fatih Altaylı’yı hedef gösterdi: Sen kimin çocuğusun?

Din İşleri Yüksek Kurulu’nun depremzede çocuklara ilişkin, “Evlat edinen ile evlatlık arasında evlenme engeli doğmaz” şeklindeki skandal ifadelerinin ardından sosyal medyadan tepkiler çığ gibi büyüdü.

Duruma tepki gösteren Gazeteci Fatih Altaylı’yı, İlahiyatçı İhsan Şenocak tehdit etti.

“Kardeşlerim binalarımız yıkıldı yüreklerimiz yandı Müslümanların çocukları yetim kaldı. Oturdu alimler arifler buna çözüm aradı. Bunlar 2 yaşından küçüklerse anneler bunlara süt versin, süt yoluyla mahremiyet oluşsun. Eğer daha büyükseler, bunlar birinci derece akrabalının yanında dursunlar. Eğer bunlar olmuyorsa o zaman evlatlık müessesi olur mu? Evet alınır bakılır ama evlatlık müessesi yok. İslamiyet’te mahremiyet nasıl oluşur? Ya hısımlıkla ya süt yoluyla ya da kan bağıyla oluşur. Allah buyuruyor ki siz babaları ölmüş olsa da onları babalarıyla çağıracaksınız. Birisi sokakta birini görse “Ben senin baban olayım” dese bu şekilde akrabalık oluşamaz, İslamiyet bunu reddediyor. Peki, Diyanet bunu söyleyince siz neler düşünüyorsunuz? Pornoyla yatıyorsunuz kalkıyorsunuz, zihninizde bu var diyen bu adam Fatih Altaylı denilen gazeteci, Kuranı Kerim’in bu ayetini inkâr ediyor, reddediyor, Kuran’a sövüyor. Fatih Altaylı sen inanmayabilirsin, sen kafir olabilirsin, bu noktada özgürlüğün var ama Kuran’a sövme özgürlüğün yok. Bunu yapamazsın… Bak ahlaksızlıkla Müslümanları itham ediyorsun. Pakize Sultan’ın yatak odaları yazısını okursan kendi mahallende nelerin olduğunu anlarsın. Bu ahlaksızlıklardan sonra sana diyorum ki Kuran’a sövdüğüne göre İslam’ın çocuğu olamazsın, Kilise’nin hukuku var Kilise’nin çocuğu olamazsın. Fatih sen kimin çocuğusun?”