Kemal Kılıçdaroğlu'ndan Muharrem İnce açıklaması: Eksiğimiz de yanlışımız da olabilir

Kemal Kılıçdaroğlu, Muharrem İnce'nin 2018 seçimleriyle ilgili iddialarına, "Söylediklerinin tamamı yanlıştır değil yani eksiğimiz de yanlışımız da olabilir" dedi.

Kemal Kılıçdaroğlu'ndan Muharrem İnce açıklaması: Eksiğimiz de yanlışımız da olabilir

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Halk TV Lider Masası canlı yayınında, Gazeteciler Bengü Şap Babaeker ve İsmail Küçükkaya’nın sorularını yanıtladı.

Kılıçdaroğlu, Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce ile ilgili, “Hakarete karşıyım, kim olursa olsun. Hakaret hele siyasette olmaması gereken bir şey. Ben siyasi partileri ziyaret ediyorum, adaylığım netleştikten sonra elbette Memleket Partisi’ni de ziyaret edeceğim. Bu benim bir anlamda doğal görevim. Beklentim şu, birinci turda bu seçimi alıp ikinci tura bırakmamamız gerekiyor.” açıklamalarını yaptı.

Kılıçdaroğlu, İnce’nin 2018 seçimleriyle ilgili iddialarıyla ilgili, “Eğer siyaset bir şikayet alanıysa siyaset olmaktan çıkar. Kimin hatası, kusuru var bunlar oturulur konuşulur ama bunu bugünün Türkiye’sinde oturup konuşmanın faydası yok. Herkes elinden gelen çabayı gösterdi, kusur da olabilir eksik de olabilir. Geçmişe dönüp eleştiri üzerinden bugün bir şeyler ortaya koymayı doğru bulmuyorum. Sayın İnce’nin görüşü odur, haklı tarafları da olabilir. Söylediklerinin tamamı yanlıştır değil yani eksiğimiz de yanlışımız da olabilir” dedi.