Sinan Oğan: Ümit Özdağ ile aynı düşünmek zorunda değiliz

Oğan, "Aramızda sıkıntı yok. Ümit beyle dostluğumuz ve hukukumuz var. Ancak kararımız aynı olmak zorunda değil. Farklı düşünebiliriz. Aynı düşünmek zorunda değiliz" ifadelerini kullandı.

Sinan Oğan: Ümit Özdağ ile aynı düşünmek zorunda değiliz

İkinci tura kalan cumhurbaşkanlığı seçiminde Millet İttifakı adayı Kemal Kılıçdaroğlu ve AKP’li Recep Tayyip Erdoğan’dan hangisini destekleyeceğini açıklayacak olan ATA İttifakı’nın Cumhurbaşkanı Adayı Sinan Oğan, “Ümit Özdağ ile kararımız aynı olmak zorunda değil” dedi.

Sözcü yazarı İsmail Saymaz’ın sorularını yanıtlayan Oğan, Zafer Partisi lideri Ümit Özdağ ile görüş farklılığı yaşadıklarına ilişkin iddiaya, “Ümit beyle tüm süreci istişareyle götürüyoruz. Hatta farklı şeyler düşünsek de istişare ediyoruz. Aramızda sıkıntı yok. Her şeyi konuşuyoruz. Sadece Ümit beyle değil, diğer arkadaşlarla da…… Ümit beyle dostluğumuz ve hukukumuz var. Ancak kararımız aynı olmak zorunda değil. Farklı düşünebiliriz. Aynı düşünmek zorunda değiliz. Tamamı aynı tavrı destekleyecek diye bir şey yok” yanıtını verdi.

Oğan, “Erdoğan ve Kılıçdaroğlu ile yaptığınız görüşmelerde size bir teklifte bulunuldu mu?” sorusuna da şöyle yanıt verdi:

“İkisine de ‘Sizden şunu istiyorum’ diye bir teklifle gitmedim. İlkeler bazında konuştum. Dolayısıyla, anlaşacağım ve destekleyeceğim tarafla ilgili ilkeler bazında karar vereceğim. Asla ‘Şunu aldık, şunu verin’ olmayacak. Beni birçok şeyle suçluyorlar. Benim öyle bir talebim ve niyetim yok.”

Oğan, “Özdağ’ın tarafsız kalacağı, sizin Erdoğan’ı destekleyeceğiniz doğru mu?” sorusuna da “Ne benim ne Ümit beyin kesinleşmiş bir kararı yok. Olsaydı birbirimizle paylaşırdık. Bu tür söylentilerin gerçekliği yok” cevabını verdi.