VİDEO | AKP'nin sosyal medya trolü Tuğrul Selmanoğlu'ndan depremzedelere hakaret

Selmanoğlu, sosyal medya hesabından provakatif paylaşımda bulunarak, deprem bölgeleri için yardım talebinde bulunan depremzedeleri ve iktidara "organizasyonluk" eleştirisi yapanları hedef aldı.

VİDEO | AKP'nin sosyal medya trolü Tuğrul Selmanoğlu'ndan depremzedelere hakaret

Kahramanmaraş’ta 6 Şubat’ta 9 saat arayla meydana gelen 2 deprem, 10 ilde ağır yıkıma neden oldu. Can kayıpları artarken arama-kurtarma faaliyetleri sürüyor. Bu süreçte, AFAD ekiplerinin koordine olamadığı ve bazı bölgelere yardımların ya hiç gidemediği ya da geç gittiği eleştirileri de gündem oldu. Ancak eleştiri yapan yurttaşlar, iktidara yakın isimlerin hedefinde. AKP’nin sosyal medya trollerinden Tuğrul Selmanoğlu, sosyal medya hesabı Twitter’dan yardım talebinde bulunan depremzedeleri ve iktidara organizasyonluk eleştirileri yapanları hedef aldı.

Bir video yayımlayan Selmanoğlu, “Hayırlı akşamlar arkadaşlar… Elbistan’da çok büyük su sıkıntısı var, çadır yok. Devlet yok yani burada. Bilmiyorum yani siyaset yapmak istemiyorum ama devlet yok. Yiyecek, su yok. Bakın kimse yok, devlet diye bir şey yok. Kimse gelmemiş. Biraz hain tasmalı köpek taklidi yapayım dedim. Tasmalı it taklidi yapayım dedim. Haysiyetsiz, namuzsuz taklidi yapayım dedim. Yapamadım herhalde” diyerek hakaretlerde bulundu.