Yurttaşlar laik eğitim için buluştu

Mitingde, "Eşit yurttaşlık, insanca yaşam temel haktır. Bir avuç azınlığın milyonların yokluğundan beslendiği zalimin talim ettiği yola minnet eylemem" ve "Diyanet kaldırılsın" pankartları açıldı. Ayrıca, "Laik eğitim", "Eşitlik yurttaşlık istiyoruz", "Zorunlu din dersine hayır" ve "ÇEDES Protokolü çöpe" dövizleri taşındı.

Yurttaşlar laik eğitim için buluştu

Demokratik Alevi Dernekleri (DAD), Alevi Bektaşi Federasyonu (ABF), Alevi Dernekleri Federasyonu (ADFE), Avrupa Alevi Birlikleri Konfederasyonu (AABK), Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı, Alevi Kültür Dernekleri, Pir Sultan Abdal Kültür Derneği (PSAKD), Cem Vakfı ve Anadolu Alevi Canlar Federasyonu, Kadıköy’de “Laik eğitim, insanca yaşam, demokratik Türkiye” talebiyle miting için bir çağrı yapmıştı.

Yurttaşlar, bugün saat 14.00’te Kadıköy’de İskele Meydanı’nda düzenlenecek olan “Laik eğitim, insanca yaşam, Demokratik Türkiye” mitinginde bir araya geldi. Mitinge sosyalist partiler ve sivil toplum kuruluşu katıldı.

Mitingde, “Eşit yurttaşlık, insanca yaşam temel haktır. Bir avuç azınlığın milyonların yokluğundan beslendiği zalimin talim ettiği yola minnet eylemem” ve “Diyanet kaldırılsın” pankartları açıldı. Ayrıca, “Laik eğitim”, “Eşitlik yurttaşlık istiyoruz”, “Zorunlu din dersine hayır” ve “ÇEDES Protokolü çöpe” dövizleri taşındı.