Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli boykot ediliyor: 11 Haziran’da çocuklar okula gönderilmeyecek

Yapılan açıklamada, “Bizler, çocuklarımızın haklarına, emeklerine ve geleceğine sahip çıkmak, bu müfredat değişikliğinin geri alınması talebimizi daha güçlü ifade etmek için çocuklarımızı 11 Haziran 2024 tarihinde okula göndermeyeceğiz. Bakanlığın önünden ve kent meydanlarından ‘Uyarıyoruz, bilim dışı müfredatı reddediyoruz, geri çekin’ çağrısında bulunacağız” denildi.

Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli boykot ediliyor: 11 Haziran’da çocuklar okula gönderilmeyecek

“Müfredatı Geri Çekin Platformu”, “Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli” adlı yeni müfredatın geri çekilmesi için yarın boykota gidiyor.

Platform, boykot ve eylem çağrısında 11 Haziran’da çocukların okula gönderilmeyeceğini açıkladı.

Platformda, KESK ve bağlı sendikalar, TMMOB ve bağlı sendikalar, Laiklik Meclisi, VELİ-DER, ÖV-DER, Özel Sektör Öğretmenleri Sendikası, EĞİT DER, Türkiye Komünist Hareketi (TKH) DEM Parti, EMEP, SOL Parti, SYKP, TİP, Yeşil Sol Parti, Halkevleri, Alevi Bektaşi Federasyonu, Demokratik Alevi Dernekleri, Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı, Pir Sultan Abdal Kültür Derneği, Alevi Kültür Derneği, Avrupa Alevi Birlikleri Konfederasyonu, İnsan Hakları Derneği, Mülkiyeliler Birliği yer alırken, Platformdan yapılan açıklamada, “Bizler, çocuklarımızın haklarına, emeklerine ve geleceğine sahip çıkmak, bu müfredat değişikliğinin geri alınması talebimizi daha güçlü ifade etmek için çocuklarımızı 11 Haziran 2024 tarihinde okula göndermeyeceğiz. Bakanlığın önünden ve kent meydanlarından ‘Uyarıyoruz, bilim dışı müfredatı reddediyoruz, geri çekin’ çağrısında bulunacağız” denildi.