İmam hatiplerde şimdi de "veli projesi"

İmam hatip eğitimine verdiği önemle sık sık eleştirilen Milli Eğitim Bakanlığı, imam hatip öğrencilerinin velilerini de mercek altına aldı.

İmam hatiplerde şimdi de

İmam hatip eğitimine verdiği önemle sık sık eleştirilen Milli Eğitim Bakanlığı, imam hatip öğrencilerinin velilerini de mercek altına aldı. “Evin Okula Yakınlaşması ve Değişen Anne – Baba Rolleri” projesi kapsamında bütün imam hatip okullarına gönderilen yazıda, imam hatipte öğrencisi olan anne ve babaların seminerlere katılması hatta katılamayan velilerin evlerinin ziyaret edilmesi talimatı verildi. Proje için bakanlık bütçesinden 120 bin TL ayrıldı.

Velilere verilecek seminer konularından bazıları şöyle: “Ergenlikte davranış bozuklukları ve çözüm yolları, çocukluk ve gençlik döneminde din eğitimi, televizyon, cep telefonu, internet ve sosyal medya (fırsatlar ve tehditler), aile içi iletişim, çocuklarda ahlaki gelişim; madde bağımlılığı ve zararlı alışkanlıklarla mücadele; aile içi şiddet, kadına yönelik şiddetin önlenmesi, bir eğitim kurumu olarak aile.”