Kılıçdaroğlu: Erdoğan'ı insan yerine koymamalı!

Kılıçdaroğlu, Erdoğan'ın elini uzatmaması üzerine açıklama yaptı.

Kılıçdaroğlu: Erdoğan'ı insan yerine koymamalı!
Anayasa Mahkemesi’nin 54. kuruluş yılı törenine katılan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın tokalaşmaması dikkat çekti. Kılıçdaroğlu, Erdoğan’ın elini uzatmaması üzerine açıklama yaptı.
Kılıçdaroğlu, CHP Genel Başkan Başdanışmanı Fatih Gürsul’un babası Veysi Gürsul için Kocatepe Camisi’nde cenaze namazı kıldı.
Cenaze namazının ardından Kılıçdaroğlu’na “Anayasa Mahkemesi’ndeki törende kameralara Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan ile tokalaşmama görüntüleriniz yansıdı. Hem bununla ilgili hem de AYM Başkanı Arslan’ın konuşmasıyla ilgili değerlendirmelerinizi alabilir miyiz?” sorusu yöneltildi.
Arslan’ın güzel bir konuşma yaptığını, erdemden, ahlaktan ve hukukun üstünlüğünden, yargının ve yargıçların bağımsızlığı ile tarafsızlığından bahsettiğini ifade eden Kılıçdaroğlu, yapılan konuşmadan politikacıların ders alması gerektiğini vurguladı.
Kılıçdaroğu, şöyle devam etti:
“Sayın Cumhurbaşkanının el sıkmama konusu çok önemsenecek bir konu değil. Şöyle bakıyorum, bu topraklar Mevlana’yı yetiştirdi, Hacı Bektaşı Veli’yi yetiştirdi, Yunus Emre’yi yetiştirdi. Bu topraklarda bize kin tutmamamız gerektiğini söylediler. Kinin insana özgü bir olay olmadığını bize öğrettiler. Ben o gelenekten geliyorum, o inançtan geliyorum. Ellerim de temiz, gönlüm de temiz, kalbim de temiz. Kin, başkaları yüreğinde besliyorsa onu herhalde insan yerine koymamak lazım.”