VİDEO | Alman ZDF kanalına "orantısız yandaş zekası"

A Haber’den Mevlüt Yüksel, Alman ZDF kanalının bulunduğu binaya giderek, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ilgili komedi programlarının "intikamını" aldı.

VİDEO | Alman ZDF kanalına

Yandaş haber kanalı A Haber’den Mevlüt Yüksel, Alman ZDF kanalının bulunduğu binaya giderek, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ilgili komedi programlarının “intikamını” aldı.

Yüksel ayrıca, kanalın yetkilileri olduğunu öne sürdüğü iki kişiye de ayakta durduğu ve elini cebine soktuğu için öfkelendi.

Alman ZDF-Neo kanalında 1 Nisan günü yayınlanan programın sunucusu Jan Böhmermann, yayın sırasında okuduğu şiirde Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a ağır ithamlarda bulunmuş, daha sonra hakkında soruşturma başlatılmıştı.

Gezi eylemleri sırasında bir ağaç ve CNN’den Christiane Amanpour’la da hayali röportajlar yayımlayan Takvim gazetesinin haber müdürü Mevlüt Yüksel, bu defa da A Haber için Alman ZDF kanalının kampüsüne gitti.

‘Basın özgürlüğü haklarını kullanarak…’ ZDF kanalı önü olduğu iddia edilen yerde çekilen görüntülerde, Yüksel arkasında ayakta duran ve birbiriyle konuşan iki kişiyi göstererek, “Bakın Cumhurbaşkanı ve Türk halkına küfür eden ZDF kanalının yetkilileri, bakın nasıl kaba bir şekilde duruyorlar ve burada bizim bulunmamızdan rahatsız oluyorlar” dedi.

ZDF’nin Türk halkını rahatsız ettiği gibi kendisinin de binanın önünde, üstelik basın özgürlüğü hakkını kullanarak rahatsızlık vereceğini öne süren Yüksel, elleri cebindeyken karşısındakiyle konuşan birini göstererek, sözlerine şöyle devam etti: “Bakın görüyorsunuz, elleri cebinde. Kameraman arkadaşım gösteriyor.”

İşte o akıl tutulmasının görüntüleri;

https://youtu.be/07YSToWwH5g