Dışı 'sendika' içi kumarhane

Mersin'de 'sendika' adı altında faaliyet gösteren bir binaya yapılan operasyonda çok sayıda kişi 'tombala'oynarken yakalandı.

Dışı 'sendika' içi kumarhane

Mersin’in Tarsus ilçesinde ‘Yenice Taşımacılık ve İşçi Sendikası’ adlı derneğe yaptığı operasyonda tombala oynarken yakalanan 120 kişiye 27 bin 240 TL para cezası kesildi. 14 kişi hakkında ise ‘kumar oynatmaya yer ve imkan sağlamaktan’ adli işlem başlatıldı.

DHA‘nın aktardığına göre, Tarsus ilçesine bağlı Yenice Mahallesi’nde bir organizasyon şirketi ile Taşımacılık İşçi Sendikası’nda kumar oynatıldığı bilgisini alan Mersin İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, belirlenen adreslere operasyon düzenledi.

Uyarılara rağmen demir kapının açılmaması üzerine ‘koçbaşı’ diye tabir edilen balyozla kapıyı kıran jandarma ekipleri, binada tombala oynayan 120 kişiyi suçüstü yakaladı. Adreslerde yapılan aramada 3 bin 50 adet tombala pulu, 5 adet numara bulunan küçük tombala çekiliş topu, 72 adet sendika hediye çekiliş kuponu, 2 adet çekiliş yapmak için kullanılan fanus, 1 adet karton kutudan yapılmış çekiliş yapmak için kullanılan aparat, 1 adet tombala toplarını fanustan çıkarmaya yarayan aparat, bilgisayar güç kaynağına açmak kapama düğmesi eklenerek yapılmış pervane takılı aparat, 10 oyun kartı ele geçirildi.

Ayrıca kumar oynatan kişilerin binanın gizli bölmelerinde tiner ve tazyikli su kullanarak tombala kartlarını ve pullarını imha etmeye çalıştığı görüldü. Operasyonda 120 kişiye Kabahatler Kanunu gereğince kişi başı 227 TL olmak üzere 27 bin 240 lira ceza kesildi.
Ekipler, 14 kişi hakkında da ‘kumar oynanması için yer ve imkan sağlamak’ suçundan adli işlem yaptı.