CHP'li Özel: Saadet'in her önerisi çok önemli, onları çıldırtacağız

CHP Grup Başkanvekili, vekil transferi için "MHP ve AK Parti, kasis yaparken, tuzak kurarken biz izleyecek miyiz?" derken, yeni 'hamle'lerin de sinyalini verdi.

CHP'li Özel: Saadet'in her önerisi çok önemli, onları çıldırtacağız

24 Haziran’a çekilen erken seçimler için Saadet Partisi, İP gibi sağ partilerle ‘ittifak’ ve ‘aday’ pazarlıklarına devam eden CHP’de Grup Başkanvekili Özgür Özel konuyla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Habertürk TV Ankara Haber Müdürü Sibel Erdem‘in konuğu olan CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, partisinden İP’e 15 vekil transferi ile ilgili eleştirilere yanıt verirken “Kişi kendinden bilir işi. Geçmişte birbirlerine en ağır sözleri söyleyenlerin ne kadar ilkeli olduklarına bakmak lazım. CHP ve AK Parti vekilleri partinin görevlerinden istifa ederek o gün seçimler oldu. Ve Erdoğan oradan aday olabildi. Bugün yaşanan nedir? Bir parti var ortada, oyu yüzde 9-11 olarak söyleniyor. Dengeleri değiştirecek bir parti. Biz ne dedik MHP, Akşener’i aday yapmamak için uğraşacak. CHP neden dillendiriyor denildi. Doğru çıktı mı, çıkmadı mı? MHP ve AK Parti, kasis yaparken, tuzak kurarken biz izleyecek miyiz? Sen taktik kurarken karşı taraf boş mu duracak? Nerede o yoğurdun bolluğu.” ifadelerini kullandı.

“24’üne kadar her türlü adıma hazır olsunlar.” diyerek yeni ‘hamleler’ için de sinyal veren Özel, “CHP onları kahreden hamleler yapacak. Her şey onların planladığı gibi olacak, Erdoğan tek adam olacak. Yok öyle. Zor durumda mıyız, zor durumdayız? 1919 kadar değil. Herkes rahat olsun, çıldırtacağız onları.” dedi.

“CHP KENDİ ADAYINI ÇIKARACAK”

“Akşener, CHP’nin ortak adayı mı olacak?” sorusunu değerlendiren Özel, “CHP’nin vekillerinden, çevrelerindenn çok olumlu tepkiler geliyor. Biz moral kazanmaya, moral bozmaya devam edeceğiz. Meral Akşener ortak aday mı, yok öyle bir şey. Meral Akşener’in engellenmesinin önünü kaldırdık. CHP kendi adayını çıkaracak.” diye konuştu.”

“İKİNCİ TURDA HER PARTİDEN”

“Kılıçdaroğlu adaylığı düşünürse en güçlü adaydır” diyen Özel, “İkinci tura kaldığında her partiden oy alacak birini arıyor. Bunun için çabalıyor, uğraşıyor. Genel Başkanın tüm ölçümleri, MYK’daki fikir alışverişini PM’de ortaya koyacak. PM üyeleri de kendi deneyimlerini ortaya koyacaklar.” dedi.’Gül ortak aday olur mu?’ sorusuna yanıt veren Özel, “Saadet Partisi’nden gelecek her öneri çok önemli. Onların önerileri parlamanter sisteme destekse, tek adam rejimine karşıysa çok değerlidir. İsim benim konum değil. Onu kenara bırakalım.” diye konuştu.

“BAY BAY DİYORUZ”

“Başkanlık sistemine karşıyız diyerek AK Parti’ye sarayın yolunu açan biz miyiz?” diyen Özel, “Kumpaslara mani olsunlar, demokrasiye hizmet etsinler diye oraya gittiler. En doğru zamanda geri gelecekler. Dün 12’de biz sürpriz yapmasaydık, büroyu kapatarak İYİ Parti’yi seçimden atacaklardı. Bundan sonra dertlerine yansınlar. 4’ten büyük 5 var. Bay bay diyoruz” dedi.