Dilek Özçelik'in babası konuştu: Kızımla gurur duyuyorum

AKP'li eski bakan Erdoğan Bayraktar’ın dilenci muamelesi yaptığı kanser hastası kadın Dilek Özçelik’in babası, “Arayan soran çok oluyor ama ben evladımı kaybettim. Şimdiye kadar neredeydiler?” dedi.

Dilek Özçelik'in babası konuştu: Kızımla gurur duyuyorum

Edirne’de dönemin Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar’ın ziyareti sırasında kanser ilaçlarının temini için yardım isteyen ve kendisine verilen parayı, ’dilenci değilim” diyerek geri çeviren ve tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden Dilek Özçelik’in (27) babası Nevzat Özçelik konuştu.

Kızının birçok kanser hastasının ilaç almasına vesile olduğunu ve onunla gurur duyduğunu dile getiren baba Özçelik, “Şimdi arayan soran çok oluyor ama ben evladımı kaybettim. Şimdiye kadar neredeydiler?” diyerek tepkisini gösterdi.

Tekirdağ’ın Saray ilçesine bağlı Büyükyoncalı Mahallesi’nde ailesi ve akrabanın yer aldığı 3 katlı apartmanda oturan lenf kanseri hastası Dilek Özçelik yaklaşık bir senedir tedavi gördüğü Ankara Onkoloji Hastanesi’nde dün ’solunum yetmezliği’ nedeniyle hayatını kaybetti. Bir süredir lenf kanseri hastalığı nedeniyle yoğun bakımda tutulan ve annesinin yanında kaldığı Dilek Özçelik’in ölümü Büyükyoncalı Mahallesi’nde büyük üzüntüyle karşılandı. Dün Ankara’dan ailesinin yaşadığı mahalleye getirilen genç kızın cenazesi, ikindi namazının ardından toprağa verildi.

“Hastalığı sırasında bile eğitimini sürdürmeye çalıştı”

Ailesi evde taziyeleri kabul ederken, baba Nevzat Özçelik, kızıyla gurur duyduğunu ifade ederek ölümüne herkesin çok üzüldüğünü söyledi. Dilek Özçelik’in Edirne’de dönemin bakanı Erdoğan Bayraktar’a karşı sergilediği tutum nedeniyle birçok kanser hastasının ilaç almasına vesile olduğunu ifade eden baba Özçelik, “Benim kızım kendini çok iyi yetiştirdi. Hastalığı sırasında bile eğitimini sürdürmeye çalıştı. Sağlığı el verseydi staj yapıp İngilizce öğretmeni olacaktı. Kanser hastalığından direnci düştü. Bir süredir Ankara’daki hastanede tedavi görüyordu. Annesi de yanındaydı, bizde zaman zaman ziyaretine gidiyorduk.”

Özçelik, kızının ölüm sebebine ilişkin, “Akciğerlerindeki rahatsızlıktan sonra solunum yetmezliğinden kaybettik.” derken, “Kızımla gurur duyuyorum. Şimdi arayan soran çok oluyor ama ben evladımı kaybettim. Şimdiye kadar neredeydiler?” ifadeleriyle tepkisini dile getirdi.