'Cumhurbaşkanımız olmasaydı, demokrasi ve özgürlükler alanında geldiğimiz alanın bir çeyreğinin bile hayalini kuramazdık'

AKP'nin Balıkesir İl Başkanlığı tarafından düzenlenen aday tanıtım toplantısında, 'Cumhur İttifakı'nın 20 ilçedeki belediye başkan adayları açıklandı. AKP'den 17, MHP'den ise 3 belediye başkan adayının tanıtıldığı toplantıda AKP Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz da bir konuşma yaptı.

'Cumhurbaşkanımız olmasaydı, demokrasi ve özgürlükler alanında geldiğimiz alanın bir çeyreğinin bile hayalini kuramazdık'

AKP’nin Balıkesir İl Başkanlığı tarafından düzenlenen aday tanıtım toplantısında, ‘Cumhur İttifakı’nın 20 ilçedeki belediye başkan adayları açıklandı. AKP’den 17, MHP’den ise 3 belediye başkan adayının tanıtıldığı toplantıda AKP Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz da bir konuşma yaptı.

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın siyasi hayatından kesitlerin yer aldığı sinevizyon gösterisinin ardından konuşan Yavuz, “AK Parti ile bürokrasi ortadan kaldırıldı. Bunu avukat olan arkadaşlarımız çok iyi biliyorlar. Siz de çok iyi biliyorsunuz. Benim avukatlığımın ilk yılları; Veraset ilamı çıkacak, bir veraset ilamı çıkartmak için onlarca farklı yerlere yazı ve faks gönderiyorduk. Günler geçiyordu. Ondan sonra bir de adliyede uzun süre geçiyordu. Artık bir anda gidip noterden veraset ilamını alıp çıkıyoruz. Şimdi o eski günleri hatırlamıyoruz. Unuttuk. Ama gerçekten sadece bir veraset ilamı için bile aylar geçiyordu. Yine sağlık kuruluşlarının birleştirilmesini düşünün. Bizim Sakarya’da uzun bir koridoru vardı oraya devlet memurları gidemiyordu. İlaç yazdırmaya, sabah ezanı okunmadan orada kuyruğa geçmek gerekiyordu. Artık bunlar kalmadı” dedi.

Özgürlük ve demokrasi alanında AKP ve Erdoğan sayesinde yol katedildiğini anlatan Yavuz, “Çünkü eğer AK parti ve Sayın Cumhurbaşkanımız olmasaydı, bugün geldiğimiz noktanın hayalini bile kuramazdık. Eğer hele hele demokrasi alanında, özgürlükler alanında geldiğimiz alanın bir çeyreğinin bile hayalini kuramazdık” diye konuştu.

‘Cumhur İttifakı’nın Balıkesir ilçe belediye başkan adayları ise şöyle:

AKP: Dinçer Orkan (Karesi), Hasan Avcı (Altıeylül), İsmail Cankul (Kepsut), Yusuf Cengiz (İvrindi), Şükrü Gür (Susurluk), Alp Bostancı (Bandırma), Kazım Arslan (Gömeç), Ramazan Bahçavan (Dursunbey), Erdinç Odabaşı (Gönen), Emin Ersoy (Havran), İbrahim Koman (Manyas), Turan Gün (Erdek), Turhan Şimşek (Savaştepe), İsmail Avcu (Bigadiç), Ekrem Yavaş (Sındırgı), Necdet Uysal (Burhaniye), Süleyman Aksoy (Marmara).

MHP: Tuncay Kılıç (Edremit), Osman Kılıç (Balya), Nazmi Başaran (Ayvalık)