Hande Fırat'tan 'yerli otomobil' yazısı: 4 kapısı 4 lastiği, direksiyonu var...

Hürriyet'in Ankara Temislcisi Hande Fırat, 'yerli otomobil'in fotoğrafını neden göstermediklerine ilişkin "Fotoğrafları alıp yayınlayamıyoruz çünkü ticari sır." dedi.

Hande Fırat'tan 'yerli otomobil' yazısı: 4 kapısı 4 lastiği, direksiyonu var...

Hürriyet Gazetesi Ankara Temsilcisi Hande Fırat, kişisel Twitter hesabında gazetesinin “Yerli oto Ar-Ge Bilişim Vadisi’nde” başlıklı haberini paylaşmıştı.

Hürriyet yazarı Hande Fırat, bugünkü köşe yazısında fotoğrafını gördüğü ‘yerli otomobil” anlattı. Fırat, fotoğrafın saklı kalması nedeniyle kendisine yöneltilen eleştiriler üzerine bugünkü yazısında “4 kapısı var. 4 lastiği var. Direksiyonu var. SUV model. Oldu mu?” ifadelerini kullandı.

“Prototipin fotoğraflarını gördük ancak o fotoğrafları alıp yayınlayamıyoruz çünkü ticari sır” diyen Fırat, yazısının ilgili bölümünün devamında şu ifadelere yer verdi:

“Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın açıklamaları ve fotoğrafımızın ardından sosyal medyada dönen mavraya, yazılara ben de katılayım dedim. Esprilere bayağı güldüm. Ancak bazı bilgileri paylaşmak isterim.

– Prototipin fotoğraflarını gördük ancak o fotoğrafları alıp yayınlayamıyoruz çünkü ticari sır.

– Arabanın lansmanını konsorsiyum yapacak. Özelliklerini onlar açıklayacak.

– Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Otomobil Girişim Grubu’nun aralık ayında yürüyen prototipi Türkiye’ye sunmak istediğini söyledi. Bakanın tarih vermesi nedeniyle “Daha önce de tarih verdiler, yeni tarihe niye inandınız?” diye soranlara, “Bakanın açıklamalarını yazdık, aralık ayında söylediği gerçekleşmezse sebebini sorar onu da yazarız” yanıtını veriyorum.

– Bakan bizi bir masa etrafında toplamış değil. Hürriyet Türkiye’nin en büyük haber platformu. Hürriyet Ankara haber merkezi yıllardır bakanları, siyasileri, kahvaltıya ya da yemeğe davet eder. Ankara’daki yazarlar, birim şefleri, alan muhabirleri de o yemekte olur. Herkes soru sorar, siyasiler yanıtlar. Biz davet etmeye devam edeceğiz.”