İttifak ortağının bıraktığı borç MHP’li başkanı isyan ettirdi: Nüfus 4 bin, borç 29 milyon!

MHP’li Gündoğan, Sivrice Belediyesi'nin nüfusun 4 bin; ancak borcunun 29 milyon TL olduğunu iddia etti.

İttifak ortağının bıraktığı borç MHP’li başkanı isyan ettirdi: Nüfus 4 bin, borç 29 milyon!

Yerel seçimlerde AKP’li rakibi Ebubekir Irmak’ı 24 oy farkla yenip, Elazığ’ın Sivrice ilçe Belediye Başkanlığı koltuğuna oturan MHP’li Turgay Gündoğan, belediyenin borç batağında olduğunu söyleyerek isyan etti. Görevi ‘Cumhur İttifakı’ ortakları AKP’lilerden alan MHP’liler son zamanlarda borç isyanları ile gündeme geliyordu.

Bunun son örneği ise Elazığ’ın Sivrice ilçe Belediye Başkanı Turgay Gündoğan’dan geldi. MHP’li Gündoğan, Sivrice Belediyesi’nin nüfusun 4 bin; ancak borcunun 29 milyon TL olduğunu iddia etti.

BÜTÜN KAMU KURUMLARINA BORÇLU!

Gündoğan, “Belediyemizin, geçmiş dönemlerde başkanlarının yaptıkları harcamalardan doğan ve günümüze kadar gelen 29 milyon borcu var. Borçların çoğu kamuya ait olan borçlar. SSK, Maliye, TEDAŞ’a olan borçlar, İller Bankası’na olan borçlar, piyasaya olan borçlar bir de personele olan borçlar var. Borçların ağırlığını ise kamuya olan borçlar oluşturuyor” diye konuştu.

BU BORCU ÖDEME ŞANSIMIZ YOK!

Seçim öncesinde Sivrice Belediyesi’nin 54 milyon borcunun olduğu iddia edildiğini de belirten Gündoğan, “Biz geldikten sonra hesap kitap yaptırdık 29 milyon küsuratında belediyenin borcu var. Borçların çoğu kamuya ait olan borçlar. Belediye olarak personele olan borcumuz 1,5 milyon kamuya ise 24 milyona yakın ise borcumuz var. 4 bin nüfuslu bir ilçe belediyesinin kalkıp da böyle bir borcu ödeyebilmesi mümkün olmayan bir şey. Biz burada ne yaparsak yapalım bu borcu ödeme şansımız yok. Personel alacakları konusunda imkânlarımız elverdikçe öderiz, dışarıdaki firmalara olan borçlarımız imkânlarımız dahilinde öderiz ama başkan 29 milyon borcu kapatacak mısınız diye soracak olursanız, bunu kapatmamız mümkün değil. Benim kalkıp bu borcu kapatacağım diye bir iddiada bulunmam akla ziyan bir cevap olur” ifadelerini kullandı