Kadıköy Anadolu Lisesi'nde müdür öğrencilerin özel görüntülerini paylaştı

Tarikat ve cemaatlerce kuşatılmaya çalışılan Kadıköy Anadolu Lisesi'nde pansiyonda kalan öğrencilerin görüntülerini kaydedip ailelerin de bulunduğu WhatsApp gruplarında paylaşan okul müdürü hakkında suç duyurusunda bulunuldu.

Kadıköy Anadolu Lisesi'nde müdür öğrencilerin özel görüntülerini paylaştı

Tarikat ve cemaatlerce kuşatılmaya çalışılan Kadıköy Anadolu Lisesi’nde pansiyonda kalan öğrencilerin görüntülerini kaydedip ailelerin de bulunduğu WhatsApp gruplarında paylaşan okul müdürü hakkında suç duyurusunda bulunuldu.

CHP İstanbul 26. Dönem Milletvekili Barış Yarkadaş, Kadıköy Anadolu Lisesi’nde yaşanan çarpıcı bir iddiayı gündeme taşıdı. Yarkadaş, okul müdürü Ali Fuat Güney’in, pansiyonda kalan öğrencilerin kendi aralarındaki şakalaşmaları kaydettiğini ve ailelerinin de bulunduğu WhatsApp gruplarına gönderdiğini ileri sürdü.

Yarkadaş, skandalı şöyle anlattı:

“Proje Okul olarak dönüştürülen Kadıköy Anadolu Lisesi’nin Müdürü Ali Fuat Güney’in desteklediği bir grup öğrenci, ‘Hadis Halkası’ adını verdikleri bir oluşumla, öğrencileri zorla dini sohbetlere götürmeye çalışıyordu. Bunu deşifre etmenizin ardından, zorlama şimdilik sona erdi.Ancak bu kez de başka bir skandal patlak verdi. Okul Müdürü Ali Fuat Güney, 11. Sınıf velilerinin ve öğrencilerinin de olduğu WhatsApp grubunda, öğrencilerin pansiyondaki odalarında çekilmiş görüntülerini yayınladı. Bu görüntü, odanın dışından çekilmiş. Görüntüde erkek öğrenciler şakalaşıyor ve kahkaha atıyor. Tamamen mahrem olan bu görüntüyü kimin çektiği bilinmiyor. Ancak müdürde başka görüntülerin olduğu da ortaya çıkmış.”

Yaklaşık 300 kız ve erkek öğrencinin öğrenim gördüğü okulun pansiyonunda çekilen bu görüntülerin ailelerde büyük endişe yarattığına dikkat çeken Yarkadaş, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Okul Müdürü Güney, bu görüntüyü grupta paylaşınca aileler gece Kadıköy Kaymakamı ile Milli Eğitim Müdürü’nü arıyor. Bunun üzerine ertesi gün okula müfettiş geliyor. Müdür Güney, müfettişlerin ailelerle görüştüğü odaya okulun güvenlik görevlileri ile girerek ‘Burada toplantı yapamazsınız’ diye tepki gösteriyor. Müfettişler ise kanuna vurgu yaparak ‘Sizden izin almamıza gerek yok, teftişteyiz’ karşılığını veriyor. Müfettişler, müdürün odadan çıkmasını istiyor. Yaklaşık 2.5 saat süren müfettiş – aile görüşmesi sonrası, görüntüsü yayınlanan öğrencinin ailesinin şikayeti tutanak altına alınıyor.”