Koray Aydın: Ankara'da eli sopalı grupların büyük olaylar çıkaracağı duyumu alıyoruz

'İyi Parti' Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın, Ankara'da çeşitli seçim büroları, merkezler ve araçlarda eli sopalı kişilerin provokasyonlara girişecekleri yönüne duyumlar aldıklarını söyledi.

Koray Aydın: Ankara'da eli sopalı grupların büyük olaylar çıkaracağı duyumu alıyoruz

Ankara’da seçimlerle ilgili bir çok farklı isimden gelen “provokasyon” iddiasına ilişkin ‘İyi Parti’ Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın’dan da kritik bir açıklama geldi.

Sosyal medya hesabından paylaşımlarda bulunan Koray Aydın, Ankara’da seçim ve sayım güvenliğini tehlikeye düşürecek ve ortadan kaldıracak derecede provokasyon yapılacağı yönünde çok ciddi duyumlar alındığını belirterek, “Özellikle Güvercinlik, Behiçbey istasyonu civarı,ANFA başta olmak üzere çeşitli seçim bürolarında, merkezlerde ve araçlarda toplanan eli sopalı kişilerin çeşitli provokasyonlara girişecekleri ve büyük olaylar çıkarmak suretiyle seçimleri sabote edecekleri değerlendirilmektedir.” dedi.

Aydın paylaşımlarının devamında şunları dile getirdi:

“Sadece konuya duyarlı olanların değil, bir çok vatandaşın da gördüğü bu durumu başta İçişleri Bakanı, Ankara Valisi ve Emniyet müdürü olmak üzere görevli ve yetkili tüm devlet birimlerinin de görmesi ve gerekli tedbirleri ivedi olarak alması gerekmektedir.

Seçimlere kara bir leke sürülmemesi ve demokrasimizin ciddi bir yara almaması için tüm ilgili, görevli ve yetkili makamları göreve davet ediyor, seçimlerin ülkemize ve milletimize hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ediyorum”