Covid-19 tedavisi görenlere verilen kahvaltı: 'Böyle mi sağlıklarına kavuşacaklar?'

Cumhuriyet Gazetesi muhabiri Seyhan Avşar, devlet hastanesinde koronavirüs tedavisi görenlere verilen kahvaltının fotoğrafını paylaştı. Avşar, ''İnsanlar bu beslenmeyle mi sağlıklarına kavuşacaklar?'' diye sordu.

Covid-19 tedavisi görenlere verilen kahvaltı: 'Böyle mi sağlıklarına kavuşacaklar?'

Cumhuriyet Gazetesi muhabiri Seyhan Avşar, koronavirüs tedavisi gördüğü hastaneden hastalara verilen kahvaltının fotoğrafını paylaştı.

Yeni tip koronavirüs (Covid-19) tespit edildiği için Prof. Dr. Murat Dilmener Acil Durum Hastanesi’nde tedavi gören gazeteci Seyhan Avşar, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım ile devlet hastanesinde hastalara verilen kahvaltının fotoğrafına yer vererek ”Uzmanlar koronavirüsle tedavide en önemli şeylerden birinin sağlıklı beslenme olduğu vurguluyor. Ancak kovid tedavisi gören yurttaşların yattığı hastanede verilen sabah kahvaltısı bu şekilde. Yumurta dahi yok.” ifadelerinde bulundu.

”İnsanlar bu beslenmeyle mi sağlıklarına kavuşacaklar?” diye soran Avşar, şöyle devam etti:

”Ayrıca gece gündüz çalışan sağlık emekçileri de muhtemelen aynı yiyecekleri yiyor. Emekçilere verilen bu kahvaltı onları ne kadar dirençli tutabilir? Sağlık Bakanlığı’nın hastaların ve sağlık çalışanlarının beslenmesine yönelik daha fazla bütçe ayırması gerekmiyor mu?

Eğer yemek işleri ihale usulü şirketlere veriliyorsa o zaman bu şirketler neden yeterince denetlenmiyor?

Not: (Fotoğraf önceki gün Prof. Dr. Murat Dilmener Acil Durum Hastanesi’nde çekildi)”