Firari Gülenciler banka kurdu

Sitede yer alan bilgilere göre, ilk sırada, Goldman Sachs Yatırım Bankası Türkiye Masası’ndan Selman Türk bulunuyor.

Firari Gülenciler banka kurdu

Firari Gülenciler İngiltere’de “Heyman” adı altında bir banka kurdu.

Gülencilerin yönetiminde olduğu “Heyman” adlı banka ‘FETÖ’ davalarının firari sanığı, Koza İpek Grubu’nun sahibi, eski medya patronu Akın İpek destekli olarak kuruldu. Bankanın internet sitesinde kurucuların da adına yer verildi.

Sitede yer alan bilgilere göre, ilk sırada, Goldman Sachs Yatırım Bankası Türkiye Masası’ndan Selman Türk bulunuyor. Selman Türk’ün, 15 Temmuz’un kritik ismi Adil Öksüz’ün kardeşi Azize Türk ile akrabalık bağı bulunuyor. Azize Türk’ün eşi Cemal Türk’ün ağabeyi Süleyman Türk’ün oğlu.

Konya Selçuk Üniversitesi’nde öğretim üyesi olarak görev yapan Süleyman Türk’ün örgütün Konya doktorlar imamı olduğu belirtilirken, Süleyman Türk’ün eşi Hacere Türk ile birlikte 16 Temmuz günü yurtdışına çıkış yaptıkları ve oğulları Selman Türk’ün yanına İngiltere’ye gittikleri gündeme gelmişti.

OdaTV‘nin haberine göre, 2013’te evlenen Selman Türk’ün nikah şahidi olan Bülent Arınç, Türk için şunları söylemişti:

“Ben Selman’ı ve ailesini biraz daha iyi tanıyorum çünkü Manisalıyım. Manisa’nın Turgutlu İlçesi’nden Akçapınar Köyü’nden Hacı Mustafa Türk’ün evladı, Profesör Süleyman Türk ile eşi ve onların değerli evlatları Selman çok güzel yetişti. Çok başarılı oldu. Biz de onunla iftihar ediyoruz.”

İŞTE O İSİMLER

FETÖ’nün İngiltere’deki önemli adamlarından Mehmet Çabuk, örgüte ait pek çok vakıf ve derneğin kurucuları arasında yer alıyor. Çabuk, FETÖ’ye bağlı 2006’da kurulan Fellowship Educational Society’nin yöneticilerinden.

FETÖ’nün İngiltere’deki önemli adamlarından Huzeyfe Borazan. Örgüte ait pek çok vakıf ve derneğin kurucuları arasında yer alan isimlerden.

Heyman” adlı FETÖ bankasının yönetiminde ayrıca Barry Donegan ve Heather Butler yer alıyor.

Bankanın internet sitesinde “İngiltere’de bir banka olmak için başvuru sürecindeyiz” notu yer alıyor. Bankanın sloganı ise “İyi insanlar için iyi bir banka kuruyoruz.” şeklinde…