FOX Tv, Fatih Portakal'ın görevini bıraktığını duyurdu

FOX Tv sosyal medya hesabından yaptığı açıklama ile, "Değerli arkadaşımız Fatih Portakal, görevini bırakma kararı aldığını ve emekli olma isteğini bildirdi" ifadeleri ile Fatih Portakal'ın görevden ayrıldığını duyurdu.

FOX Tv, Fatih Portakal'ın görevini bıraktığını duyurdu

Haziran ayında ekranlara verdiği aranın ardından FOX Tv’den ayrılma kararı aldığı iddia edilen Fatih Portakal’ın kanal yönetiminden emekliliğini istediği açıklandı.

FOX Tv’nin sosyal medya hesabı Twitter’dan yapılan açıklamada, “Fatih Portakal görevi süresince FOX’un en önemli değerlerinden biri olmuştur. Aldığı karara saygı duymakla birlikte çok sevdiğimiz bir çalışma arkadaşımıza veda ediyor olmaktan dolayı üzgün olduğumuzu belirtmek isteriz” denildi.

“İzleyicimize objektif ve doğru haber sunma politikası doğrultusunda; samimiyet, açık sözlülük ve cesaretle sunduğu haberler takdirle izlenmiştir” denilen açıklamada, “Bugüne kadarki tüm katkıları için kendisine teşekkür ediyor, yeni yaşamında mutluluklar diliyoruz” ifadeleri kullanıldı.

FOX TV, ana haber programının geleceği için de, “Doğan Şentürk yönetiminindeki FOX Haber bugünden sonra da aynı çizgide, etik gazetecilik ilkelerini en ön planda tutarak, doğru ve objektif haber politikasına devam edecektir. Konuyla ilgili yazılı basın, görsel basın ve sosyal medyada yayılan spekülatif ve yanıltıcı yorumlar için tüm kamuoyundan hassasiyet göstermelerini ve yaptığımız bu açıklama dışındaki yorumlara itimat etmemelerini rica ederiz” denildi.

“KENDİ İSTEĞİMLE AYRILMAYA KARAR VERDİM”

Fatih Portakal’da FOX TV’nin kanaldan ayrıldığını duyurmasının ardından sosyal medya hesabından şu açıklamaları paylaştı:

“10 yıldır gurur duyarak calışıp, birlikte keyifle yol aldığim @foxhaber’den kendi tercihimle ayrılmaya karar verdim. Sadece,“Ne yapmak istiyorum?”sorusunun cevabını aradım. İçsel devrime ihtiyacım vardı. Kariyer, tanınmışlık, kazanç vazgeçilebilecek şeylerdi.

Başta sağlık, dinginlik, huzur ve aile ise insanın yaşam nedeni. Karari bu kadar net verdim. Bu yıl ve belki sonrasında toprağin sakin ritminde yaşayıp ruhumu ve bedenimi dengeleyeceğim. Tabiatla olabildiğince bütünleşip kıymetini bilerek yaşam süreceğim. Kalın sağlıkla.”