RTÜK üyesi Taşçı, Akit Tv'deki skandal için harekete geçti

Akit Tv, 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamalarında devlet erkanının Anıtkabir'i ziyaretini skandal bir şekilde "Anırkabir" ibaresiyle servis etmişti.

RTÜK üyesi Taşçı, Akit Tv'deki skandal için harekete geçti

30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları sebebiyle AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve devlet erkanı Anıtkabir’i ziyaret etti. Anıtkabir’de yapılan tören televizyonlardan canlı olarak yayınlanırken, bu sırada devlet erkanının Anıtkabir’i ziyaretinin haberini veren Akit TV ise bir skandala imza atarak haberi, ‘Devletin zirvesi Anırkabir’de’ olarak verdi.

RTÜK’ün CHP’li üyesi İlhan Taşcı, devlet erkanının Anıtkabir ziyaretini “Devletin zirvesi Anırkabir’de” ibaresiyle servis eden Akit TV hakkında harekete geçti.

‘Devletin zirvesi Anırkabir’de’ ibaresiyle servis edilen habere tepki gösteren Taşcı, ”Yayınla ilgili en ağır yaptırım istemiyle RTÜK Başkanlığına yarın resmi olarak başvuracağım” dedi.

Sosyal medya üzerinden açıklama yapan Taşçı’nın ifadeleri şöyle:

”30 Ağustos Zaferimizin kahramanı Ulu Önder Atatürk’ün ebedi istirahatgahı Anıtkabir’deki törene ilişkin yayında Akit TV’nin imza attığı ahlaksızlık görmezden gelinemez. Yayınla ilgili en ağır yaptırım istemiyle RTÜK Başkanlığına yarın resmi olarak başvuracağım. Cumhuriyet ve kazanımları ile Ulu Önder Atatürk’e yönelik ahlaksızlık konusunda sicili hayli kabarık ve karanlık olan Akit TV’nin bu terbiyesizliği KJ hatası denilerek geçiştirilemez. RTÜK Üst Kurulu ilk toplantısında bu yayını masaya yatırmalıdır, gerekeni yapmalıdır.”