ABB suç duyurusunda bulunmuştu: Melih Gökçek 'FETÖ'ye rant sağlamaktan ifade verdi

'FETÖ'ye imar rantı sağladığı gerekçesiyle hakkında suç duyurusunda bulunulan Melih Gökçeki savcılığa ifade verdi.

ABB suç duyurusunda bulunmuştu: Melih Gökçek 'FETÖ'ye rant sağlamaktan ifade verdi

‘FETÖ’ye imar rantı sağladığı gerekçesiyle hakkında suç duyurusunda bulunulan Melih Gökçek savcılık tarafından ifadeye çağrıldı.

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Melih Gökçek hakkında ‘FETÖ’ye imar rantı sağladığı gerekçesiyle suç duyurusunda bulunmuştu. Gökçeki hakkında başlatılan soruşturma kapsamında bugün savcılığa ifade verdi.

Adliye çıkışı yaptığı açıklamada hakkında Ankara Büyükşehir Belediyesi dışında farklı kişilerden de çok sayıda şikayet olduğunu belirten Gökçek, “Türkiye’de özellikle FETÖ’cülükle suçlanacak olan son iki kişiden biriyim. Birincisi Sayın Cumhurbaşkanım ikincisi de ben. Ellerinde imkan olsa beni bir kaşık suda boğarlar. Bütün mesele 17/25 Aralık öncesine götürebilir miyiz götüremez miyiz? Bunun gayreti, yaptıkları iş bu. Suç uydurmuşlar, yalan iftira ama hepsine cevap verdim” ifadelerinde bulundu.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş hakkında suç duyurusunda bulunacağını açıklayan Gökçek, şunları söyledi:

“Mesela ben FETÖ’cülerden birine rant verdiysem, o rantı hemen düzeltmesi lazım ama böyle bir şey yok. 117 dosya var, bunlar içinde FETÖ’cü olarak adlandırılan adam sayısı 3. Hani 117 FETÖ’cü vardı, hani ben bunlara rant temin etmiştim? Bu soruşturmaların sonucu çıksın, adalet yerini bulsun, ondan sonra hesap verme ona dönecek. İşin özetini söylüyorum, ‘Acaba Melih Gökçek hakkında suç duyurusunda bulunur da 17/25 Aralık öncesine Sayın Tayyip Erdoğan’a işi sarkıtabilir miyiz’ olayın altına yatan asıl amaç bu. Aslında bu bir FETÖ organizasyonudur”