AKP binasına molotof atan kişi, AKP'li yöneticinin yeğeni çıktı

AKP ilçe binasına dün akşam düzenlenen molotof kokteylli saldırıda gözaltına alınan Şemdin Barin'in, halen AKP ilçe yönetiminde olan Ali Barin’in yeğeni olduğu öğrenildi.

AKP binasına molotof atan kişi, AKP'li yöneticinin yeğeni çıktı

Diyarbakır’ın Hani ilçesinde dün gece AKP ilçe binasına molotof kokteyli atıldı. Saldırıda gözaltına alınan 2 failden biri AKP’nin ilçe yöneticisinin yeğeni çıktı.

AKP ilçe binasına dün akşam molotof kokteylli saldırı düzenlendi. Saat 21.00 sıralarında içeride parti çalışanları varken gerçekleştirilen saldırıda ölen ya da yaralanan olmazken, saldırı anları güvenlik kamerası tarafından kaydedildi. Görüntülerde yüzü açık bir saldırganın önüne geldiği AKP binasına elindeki molotof kokteylini attıktan sonra hızla uzaklaştığı görülüyor.

Mezopotamya Ajansı’nın aktardığına göre güvenlik kamerası görüntüleri üzerinde yapılan incelemelerde saldırgan Mahmut Evren ile ona gözcülük yaptığı belirlenen Şemdin Barin polislerce gözaltına alındı.

İLÇE YÖNETİCİSİNİN YEĞENİYMİŞ

Şemdin Barin’in, halen AKP ilçe yönetiminde olan Ali Barin’in yeğeni olduğu öğrenildi. Hani’de benzer bir olay 2020’nin Aralık ayında da yaşanmıştı. AKP’li olan husumetli iki aile arasında sokakta silahlı kavga yaşandı. 3 kişinin yaralandığı saldırıda AKP binasına da pompalı tüfekle ateş açıldı. Saldırı sonrası polislerce 3 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınan bu kişilerden birinin AKP ilçe yöneticisi Zeki Uçak’ın yeğeni olduğu ortaya çıktı.