Bahçeli: Rütbeleri sökülmeli, emekli maaşları kesilmelidir

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, ortak bildiri açıklayan emekli amirallere karşı "Emeklilik hakları kaldırılmalı, emekli maaşları kesilmelidir. Açıklanan bildirinin çok yönlü adli ve idari soruşturması yapılmalıdır" çağrısı yaptı

Bahçeli: Rütbeleri sökülmeli, emekli maaşları kesilmelidir

103 emekli amiralin ortak imzalı bildirisine AKP’nin ardından MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’den de tepki açıklaması geldi.

Bahçeli, sosyal medya hesabından şu açıklamayı yaptı:

103 emekli amiralin ortak imzalı yayımlamış oldukları anti demokratik ve tehditvari, aynı zamanda vesayetçi bildiriyi Milliyetçi Hareket Partisi nefretle lanetlemekte ve reddetmektedir. Bu kapsamda partimizin görüşü olarak derhal alınması gereken önlemler şu şekildedir:

Muhtıra tarzında hazırlanarak gece yarısı servisi yapılan bildiride imzası bulunan amirallerin rütbeleri sökülmelidir. Emeklilik hakları kaldırılmalı, emekli maaşları kesilmelidir. Açıklanan bildirinin çok yönlü adli ve idari soruşturması yapılmalıdır.

Ayrıca 103 vesayetçi amiralin imzasıyla yayımlanan bildirinin arkası ve önü kararlılıkla araştırılmalı, bu rezaletin içinde kimlerin olduğu tevsik ve tespit edilmelidir. Konu vatandır, konu demokrasidir, konu milli iradedir.Taviz veya gecikmenin bedeli hiç kuşkusuz ağır olacaktır.”