Kaftancıoğlu'ndan Erdoğan'ın "Yürekleri yetse 'Cumhurbaşkanı da istifa etsin' diyecekler" sözlerine yanıt: Demeyeceğiz

Canan Kaftancıoğlu, Erdoğan'ın "Yürekleri yetse 'Cumhurbaşkanı da istifa etsin' diyecekler" sözlerine, "Demeyeceğiz çünkü cumhurbaşkanı seçilmiş, kayyum rektör ise atanmış bir kişi" yanıtını verdi.

Kaftancıoğlu'ndan Erdoğan'ın

Melih Bulu’yu Boğaziçi Üniversitesi Rektörlüğü’ne atamasının ardından devam eden eylemlere yönelik tepkisini dile getiren AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, “Televizyon kanallarında ‘Melih Bulu istifa etmelidir’ diyorlar. Yürekleri yetse ‘Cumhurbaşkanı da istifa etsin’ diyecekler” ifadelerini kullandı.

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu,  Erdoğan’ın “Yürekleri yetse ‘Cumhurbaşkanı da istifa etsin’ diyecekler” sözlerine, “Demeyeceğiz çünkü cumhurbaşkanı seçilmiş, kayyum rektör ise atanmış bir kişi” yanıtını verdi.

Erdoğan’ın açıklamalarına Twitter hesabından yanıt veren CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ise şu ifadeleri kullandı:

“Demeyeceğiz çünkü cumhurbaşkanı seçilmiş, kayyum rektör ise siyasi gerekçe ön planda tutularak atanmış bir kişi. Bu nedenle ‘Melih Bulu istifa’ diyecek, seçilmiş cumhurbaşkanını ise sandıkta halkın takdirine sunacağız. Halkın iradesine saygı duymayanların anlamasını beklemek zor olsa da durum böyle”

Kaftancıoğlu’nun paylaşımı şöyle: