Kaset şantajının ortasında duran AKP'li Aliye Uzun'u kim koruyor?

AKP'li Aliye Uzun kendisini 'Tek gerçek olan bir kare fotoğraf olması. Diğerlerinin hepsi sizin kurgunuz' ifadesiyle savundu.

Kaset şantajının ortasında duran AKP'li Aliye Uzun'u kim koruyor?

Kirli ilişkiler ağının merkezinde yer alan ve Burhan Kuzu ile İranlı uyuşturucu baronu Naci Zindaşti’yi tanıştıran AKP’li Aliye Uzun, dört yıldır savcılığa dahi çağrılmadı. Uzun, “Devlet beni takip etmiştir. Bir şey yakalasaydı 50 kez beni alırdı, merak etmeyin” dedi.

Siyaset, mafya, ticaret kirli üçgeninin merkezinde yer alan AKP’li Aliye Uzun’un savcılığa çağrılmadığı ve 2016 yılında hakkında koruma kararı aldırdığı öğrenildi. Uzun, “seks kasetiyle şantaj” iddialarıyla ilgili olarak bilgisi olmadığını savunarak “Ben Burhan Hoca’yla öyle sürekli konuşan biri bile değildim. Cumaları arardım. Bir de konu olursa… Beni devlet takip etmiştir. Telefonlarımı dinlemiştir. Bir şey yakalasaydı 50 kez beni alırdı, merak etmeyin” ifadelerini kullandı.

UZUN ZİNDAŞTİ İLE KUZU’YU KENDİSİNİN TANIŞTIRDIĞINI KABUL ETMİŞTİ

Kirli ilişkiler ağındaki Aliye Uzun iddialarla ilgili bir video paylaşarak Kuzu ile Zindaşti’yi tanıştıran kişi olduğunu açıklamıştı. Zindaşti’nin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eski danışmanı AKP’li Burhan Kuzu’ya kasetle şantaj yaptığının ortaya çıkması üzerine sosyal medyada bütün tweetlerini silen Uzun’un, Zindaşti’nin sadece Kuzu ile değil başka bürokratlarla da ilişkisini ortaya çıkarmak için savcılar tarafından çağrılmaması dikkatlerden kaçmadı.

YAZIŞMALAR EMNİYET FEZLEKESİNDE: ‘ALİYE’YE ŞİRKET UNVANI VE VERGİ NUMARASINI AT’

Cumhuriyet gazetesinden Zehra Özdilek, uyuşturucu baronu Zindaşti ve sağ kolu Ekrem Öztunç’un Emniyet’in fezlekesinde yer alan telefon imaj kayıtlarına ulaştı. Mesaj kayıtlarında Trump Towers binasındaki bir dairenin satışı ile ilgili bilgiler yer aldı. Ayrıca Aliye Uzun’un kimlik fotoğrafını sağ kolu Öztunç ile paylaşan Zindaşti’nin, “Aliye’ye şirket unvanı ve vergi numarası at” yazdığı görülüyor.

Ortaya saçılan kirli ilişkiler ağına ilişkin konuşan Aliye Uzun ise  “Tek gerçek olan bir kare fotoğraf olması. Diğerlerinin hepsi sizin kurgunuz” iddiasında bulunarak kendisini şöyle savundu:

“Beni devlet takip etmiştir. Telefonlarımı dinlemiştir. Bir şey yakalasaydı 50 kez beni alırdı, merak etmeyin. Ben adamın gerçek ismini bile bilmiyordum. Her şeyi sonradan öğrendim.”

Kuzu’ya “seks kasetiyle şantajı yapıldığına” dair gündeme oturan haberlere ilişkin de konuşan Uzun, “Haberim yok. Ben hocayla öyle sürekli konuşan biri bile değildim. Cumaları arardım. Bir de konu olursa” iddiasında bulundu.

KORUMA KARARI

Ayrıca Uzun, savcılık tarafından çağrılmadığını hatta koruma kararı aldırdığını dile getirerek kararı paylaştı. Kararda, “06.03 2016 günü asayiş büro amirliğimize gelerek müşteki Aliye Uzun isimli şahsa dikkatli ve duyarlı olması herhangi olumsuzluk ya da şüphe arz eden bir durumla karşılaşması durumunda Sarıyer Asayiş Büro Amirliği, Sarıyer Emirgan Polis Merkezi, Şişli Harbiye Polis Merkezi ve 155 polis imdat numaralarını arayarak yardım isteyebileceği tebliğ edilmiştir” denildi.