Adnan Oktar'ın savunması: Tutuklandığımdan beri Tayyip hocamın yüzü hiç gülmedi

72'si tutuklu 215 sanığın yeniden yargılandığı davada, tutuklu sanık Adnan Oktar savunma yaptı.

Adnan Oktar'ın savunması: Tutuklandığımdan beri Tayyip hocamın yüzü hiç gülmedi

İstanbul 30. Ağır Ceza Mahkemesi’nce, Marmara Cezaevi karşısındaki salonda görülen Adnan Oktar örgütü davasının 26. duruşmasına, Adnan Oktar’ın da aralarında bulunduğu bazı tutuklu ve tutuksuz sanıklar ile avukatları katıldı.

Duruşmada, tutuklu sanık Adnan Oktar, esas hakkındaki mütalaaya karşı son savunmasını yaptı. Oktar’ın savunmasında “devlete sadakat” ve “mehdilik iddiasından vazgeçme” mesajları dikkat çekti.

Oktar’ın savunmasından bazı bölümler şöyle:

YEMİN EDİYORUM MEHDİLİK İDDİAM OLMAYACAK: Kutsal devletime son derece sadığım. Lise yıllarından beri devlet beni tanır. Benim devletim beni çok iyi tanır. Ben de devletimi çok iyi tanırım. Halen de devletimin emrindeyim. Devletime sadığım. Devletim ne emrederse onu anında yerine getiririm. Mahkemenin huzurunda yemin ediyorum; hiçbir şekilde hayatım boyunca mehdilik iddiam olmayacak vallahi, billahi ve tallahi. Eğer mehdilik iddiam olursa Allah’ın bütün meleklerini laneti üzerimde olsun. Allah’ın mümin bir kuluyum, ben normal bir insanım olağanüstü bir varlık değilim. Devletin ideolojisi tespit edilmeye çalışıyor. Biz modern ideolojiyi savunduğumuz için Ortaçağ ideolojisini savunanlar bizi kumpasla tutuklattı, konu bu. Modern İslam’ı savunmam, sahabe İslam’ını savunmam, ehlibeyt inancında olmam, mehdiyi sevmem bu adamları delirtti. Ehlibeytten, mehdiden nefret eder bunlar eskiden beri. Mehdi gelecektir, mehdiyi yenemezler. Ben de mehdinin naçiz bir talebesiyim. Biz de mehdinin hizmetkarıyız. Ben haddimi bilirim, öyle büyük iddialarım yok” dedi.

Adnan Oktar, “Bütün dünyaya devlet olmayı öğreten Türkiye’dir. Gerçek devlet Türk devletidir. Mehdi çıktığında İsrail’de İslam aleminin bir parçası olacaktır. Gelenekçi, ahlaksız normları tabii ki reddediyoruz. Gerçek ahlakı savunuyoruz biz. El Kaide, Taliban falan İngilizlerin kurduğu bir sistem. Türkiye’ye de bunu kurmak istediler başlarına indirdik. Kadın nefretini, kadınları dövmeyi teşvik eden sistemi hiçe sayacağız. Ben bu insanlara acıyorum, nefret etmiyorum nerde görsem şefkat gösteririm. İşte biz bu iğrenç sisteme karşı mücadele ediyoruz. Özelliğimiz bu. Bu yüzden yobaz takımı karşımıza dikildi. Yedi sülaleleri gelsin vız gelir tırıs gider. Mutlaka yenilecekler. Benim kadınları sevmem bunları delirtti. Kadın geleneksel sistemde yarım mahluk olarak kabul edilir. Halbuki kadın kutsaldır. Dünyada ve cennette en büyük nimet kadındır. Gelenekçi Müslümanlara karşı öfkem yok. Çok seviyorum onları. Açık açık faaliyet de yapsınlar. Özgür olsun insanlar. Türkiye’nin neşesini kaçırdılar. Ben tutuklandığımdan beri Tayyip hocamın yüzü hiç gülmedi. Bir kere güldüğünü görmedim. Bahçeli, bir kere bile benim hakkımda konuşmadı. Kılıçdaroğlu da konuşmadı, istihbaratı sağlamdır onların.” diye devam etti.

Duruşmada savunma yapan bazı sanık avukatları, beraata ve tahliyeye ilişkin taleplerini dile getirdi.

Mahkeme, avukatların savunmasının alınmasına devam etmek üzere duruşmayı yarına erteledi.