AKP'li belediyede çalışan işçiler sekiz aydır maaşlarını alamıyor

AKP'li Adilcevaz Belediyesi işçileri sekiz aydır maaşlarını alamadıklarını belirterek, 'AKP Belediyesi olduğu için şikâyet ettiğimiz hiçbir kurum bizimle ilgilenmiyor' dedi.

AKP'li belediyede çalışan işçiler sekiz aydır maaşlarını alamıyor

AKP’li Bitlis Adilcevaz Belediyesi’nde çalışan 85 işçi, sekiz aydır maaşlarını alamadıklarını belirtti. İşçiler, faturalarını ödeyemedikleri için elektriklerinin kesildiğini ifade etti.

Cumhuriyet’ten Sena Tufan‘ın haberine göre, işçiler Belediye Başkanı Necati Gürsoy ile görüştüklerini ancak sonuç alamadıklarını aktardı.

40 KİŞİNİN ELEKTRİĞİ KESİK

Belediye çalışanı M.T., “40 kişinin elektriği kesik. Dört çocuğum var, hepsi okula gidiyor. Çocuklarıma defter, kalem bile alamıyorum. Elektrik faturası bu ay 450 lira geldi, ödeyemedim. Belediye yönetimiyle görüştüğümüzde ise işten atılmakla tehdit edildik” diye konuştu.

Şikâyetlerinin de dikkate alınmadığını belirten M.T., “Bütçe yetersizliğinden ödeyemiyoruz deniliyor. Ancak kendileri maaşlarını alıyor. AKP Belediyesi olduğu için şikâyet ettiğimiz hiçbir kurum bizimle ilgilenmiyor. Artık geçinemiyoruz. Çıkmaza girdik” ifadelerini kullandı.