Bahçeli'den Kılıçdaroğlu'na: İsyan denemesidir, faturayı ödemezse elektriği kesilmelidir

"Dün akşam yine kameranın karşısına geçip “elektrik faturasını ödemeyeceğini” ifade ve iddia etmiş. İlk olarak bu bir tercihtir, ikinci olarak ve daha vahimi sivil itaatsizlik maskesi altına iliştirilmiş bir isyan denemesidir. Bu tehditkâr meydan okumaya göz yumulamaz."

Bahçeli'den Kılıçdaroğlu'na: İsyan denemesidir, faturayı ödemezse elektriği kesilmelidir

Fahiş elektrik faturaları yurttaşların belini bükerken; dün CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu kameraların karşısına geçmiş, Erdoğan’a yüklenerek; ”Zamlar geri alınana kadar elektrik faturamı ödemeyeceğim” demişti.

”ELEKTRİĞİ KESİLMELİDİR”

Kılıçdaroğlu’nun çıkışına AKP ve Erdoğan’dan henüz bir yanıt gelmezken, cevap MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’den çıktı.

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Bahçeli, Kılıçdaroğlu’nun sözlerini sivil itiatsizlik ‘maskesi’ altında isyan denemesi olarak yorumladı.

Kılıçdaroğlu’nun faturasını ödemediği takdirde elektriğini kesilmesi gerektiğini söyleyen Bahçeli, ”Karanlıkta kalmasına gönlüm razı olmuyor” diyerek 81 il teşkilatına ”Kılıçdaroğlu’na bir kandil göndererek aydınlanmasına yardımcı olmasını bekliyor” talimatını verdi.

Bahçeli’nin açıklamaları şöyle:

”CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu video kaydı yapmaya iyice merak sardı. Gördüğüm kadarıyla bu alanda sivrildikçe sivriliyor, sürekli gelişme kaydediyor! Önünün açık olduğunu düşünüyorum. Ne yapsın fukara, akşamları can sıkıntısına başka türlü çözüm bulamıyor.

Ancak tehlikeli sularda kulaç atıyor, can simitsiz şekilde derinlere dalıyor ve boy veriyor. Maazallah boğulma riski taşıdığını da göremiyor. Düştüğü denizde yılana sarılarak kıyıya çıkacağını zannediyor. Basiret bağlandı mı ne söylense boş, hangi tembih yapılsa boşunadır.

Dün akşam yine kameranın karşısına geçip “elektrik faturasını ödemeyeceğini” ifade ve iddia etmiş. İlk olarak bu bir tercihtir, ikinci olarak ve daha vahimi sivil itaatsizlik maskesi altına iliştirilmiş bir isyan denemesidir. Bu tehditkâr meydan okumaya göz yumulamaz.

Faturayı ödemezse elektriği kesilmelidir. Günü geldiğinde kuzu kuzu ödeyeceğini, tam tersi bir gelişme olursa milletin bunu ödettireceğini biliyor ve inanıyoruz. Yine de karanlıkta kalmasına gönlüm razı olmuyor. Vicdanı karanlık olsa da evinin karanlığa gömülmesine üzülürüm.

Bu kapsamda, her il teşkilatımızın Kılıçdaroğlu’na bir kandil göndererek aydınlanmasına yardımcı olmasını bekliyor, bu talimatımı paylaşıyorum. Nasıl olsa Kandil’e yabancı değildir, nasıl olsa Kandil’in köhne ışığıyla yolunu bulmaya çalıştığını görmeyen de kalmamıştır.

Hayırlı olsun Sayın Kılıçdaroğlu, elimizden gelen budur, yetinmesini, sabretmesini, kandili de idareli kullanmasını bilmen temennimdir. Şu sözü de unutma ki: Karanlıktaysan gölgen bile seni yalnız bırakacaktır. İçine düştüğün karanlığı aydınlatacak henüz bir ışık da yoktur.”