BBP'den dikkat çeken seçim kararı

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, seçimlere Cumhur İttifakı'yla gireceklerini söylerken BBP'nin kendi adı, amblemi ve adaylarıyla sahada olacağını açıkladı.

BBP'den dikkat çeken seçim kararı

Cumhur İttifakı’nnı ortağı Büyük Birlik Partisi, (BBP) seçimlerde kendi logosu ve adaylarıyla sahada olacak. İlginç kararı BBP Genel Başkanı Mustafa Destici açıkladı.

Partisinin Sivas Ticaret ve Sanayi Odası’nda düzenlediği bayramlaşma programında konuşan Destici, muhalefete yüklendiği sözlerinde şu ifadeleri kullandı:

“Masada 6 parti var, 6’sının da kafasında ayrı cevap var, yani ortak bir cevap yok. Mesela Suriye konusunda Ahmet Davutoğlu ile Kılıçdaroğlu’nun ya da Akşener’in aynı düşünmediğini hepimiz açık ve net bir şekilde görüyoruz. İstanbul Sözleşmesi ve ekonomi konusunda da aynı düşünmediklerini, tamamen farklı düşüncelere sahip olduğunu görüyoruz. Temel konularda asla bir mutabakata varamadıkları açık ve net bir şekilde gözüküyor. Yani Anayasa’da Cumhurbaşkanı Hükümet Sistemi, başkanlık sistemi yazmasına rağmen ‘Biz parlamenter sistemle Türkiye’yi yöneteceğiz.’ diyen bir zihniyetle karşı karşıyayız. Bunun için önümüzdeki seçimlerde inşallah BBP yine Cumhur İttifakı’yla seçimlere girecek ama bu sefer BBP kendi adı, kendi amblemi ve kendi adaylarıyla sahada olacak. Her zaman olduğu gibi inanıyorum ki BBP güçlü bir grupla Mecliste yerini alacaktır.”