İstismarcı müdür iki okula birden müdür olarak atanmış

Müdürlük yaptığı okuldaki bir kız öğrenciyi kaçırdığı için görevinden uzaklaştırılan M.K. iki okula müdür atandı. M.K., görevli olduğu okuldaki öğrencilerin, “Taciz ediliyoruz” şikayeti üzerine dün gözaltına alındı.

İstismarcı müdür iki okula birden müdür olarak atanmış

Eskişehir’in Sivrihisar ilçesinde okul müdürlüğü yaparken bir kız öğrenciyi kaçırdığı için görevinden uzaklaştırılan ve hakkında taciz iddiaları bulunan M.K.’nin, iki okula birden müdür olarak atandığı açığa çıktı.

2020 yılında Eskişehir’in Sivrihisar ilçesindeki bir ortaokulda müdürlük yapan M.K., eski öğrencisi İ.’yi farklı tarihlerde birkaç kez kaçırdı. Müdür hakkında savcılığa defalarca, “Cebir, tehdit veya hile kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun kılmak” ile “Nitelikli cinsel saldırı” gerekçesiyle suç duyurusunda bulunuldu. M.K. hakkında 2020 yılında adli soruşturma başlatıldı.

SKANDALLAR ZİNCİRİ

BirGün’den Mustafa Bildircin’in haberine göre M.K., adli soruşturma başlatılmadan kısa bir süre önce müdürlük görevinden istifa etti. Milli Eğitim Müdürlüğü’nün müdürlük görevinden istifa eden M.K. hakkında başlattığı soruşturmadan hafif disiplin cezası çıktığı ve bir imam hatip lisesine öğretmen olarak atandığı bildirildi. Skandallar zinciri bununla da sınırlı kalmadı. M.K.’nin tüm bu süreçlere karşın Eskişehir’de iki okula birden müdür olarak atandığı öğrenildi. Tacizci müdürün bir ortaokulda müdürlük yaptığı, bir imam hatip ortaokulunda ise müdür vekilliği görevini üstlendiği tespit edildi.

M.K.’nin müdür olarak atanmasını takip eden Alpu Kaymakamı Kübra Karaalioğlu, 2 Şubat’ta Eskişehir Valiliği İl İdare Kurulu Müdürlüğü’ne gönderdiği yazı ile bilgi talep etti. M.K.’nin, daha önce, “Kız öğrencilere uygunsuz davranışlarda bulunduğu” gerekçesiyle görevinden uzaklaştırıldığını belirten Karaalioğlu, “Şahıs uygunsuz davranışları nedeniyle almış olduğu disiplin cezalarına rağmen halen okul müdürü olarak görev yapmaya devam etmekte ve öğrencilere tehlike arz etmektedir” ifadeleriyle valilikten atamayla ilgili bilgi istedi.

İki okulda birden yöneticilik yapan M.K., görevli olduğu okuldaki bazı öğrencilerin, “Tacize uğradık” iddiaları üzerine dün gözaltına alındı.